Фото: Forbes
Пентагон пішов на поступки адміністрації США та погодився посилити вимоги до американських компаній, які постачають продукцію китайській телекомунікаційній корпорації Huawei. Про це повідомила The Wall Street Journal (WSJ) з посиланням на джерела.
Спочатку міністерство оборони було стурбоване тим, що обмеження поставок до Huawei позбавить виробників мікросхем у США доходів, «необхідних для фінансування передових досліджень». Чому Пентагон вирішив змінити свою позицію, невідомо.
Зараз американські компанії можуть поставляти продукцію закордонним підприємствам із «чорного списку» США, якщо склад продукції є американським щонайбільше на 25%. Нові правила зменшать цей поріг до 10%. Інакше компаніям потрібно буде отримувати у міністерстві торгівлі спеціальну ліцензію на поставку.
Контекст. Huawei з травня 2019 року перебуває під санкціями США, збиток від яких компанія оцінювала в розмірі $10 млрд.
У січні 2020-го уряд Великої Британії схвалив участь Huawei в будівництві мереж 5G на території своєї країни. У заяві британської влади китайська компанія безпосередньо не згадується, проте зазначається, що «виробники, які зазнають підвищеного ризику, можуть мати частку участі щонайбільше 35% під час будівництва тих ділянок 5G-мереж, які не викликають інтерес іноземних розвідок». Ті самі виробники не можуть брати участь у будівництві ділянок мережі, які є ключовими для національної безпеки країни.
У лютому США пред'явили нові звинувачення на адресу Huawei, заявивши, що компанія привласнює інтелектуальну власність американських розробників.
Днями, виступаючи на Мюнхенській конференції з безпеки, глава Пентагону Марк Еспер оголосив, що США готові надати комерційним компаніям свої військові бази для тестування технологій 5G, що альтернативні тим, які розвиває китайська Huawei (ця компанія вважається світовим лідером у галузі 5G). Однак якщо члени НАТО допустять на свої ринки китайські IT-компанії, то це, за його словами, може поставити під загрозу основи Північноатлантичного альянсу, оскільки його учасники не зможуть вільно ділитися між собою розвідувальною інформацією. Еспер назвав Китай «глобальною загрозою №1» з точки зору США, а Росію він поставив на друге місце.
Раніше американські сенатори запропонували Білому дому субсидувати компанії, які конкурують з Huawei у галузі надання послуг із впровадження 5G.