Список «червоної» та «зеленої» зон: можливі зміни у критеріях МОЗ

Міністерство охорони здоров'я може змінити критерії розділення країн на «червону» та «зелену» зони. Замість кількості активних хворих можна використовувати показник інцидентності на 100 тис. населення, який розраховується за кількістю нових випадків захворювання за останні 14 днів.

Про це під час брифінгу повідомив міністр охорони здоров'я Максим Степанов.

У Євросоюзі, наприклад, те, до якої із зон потрапить країна, вирішується саме за інцидентністю.

Telegram Logo
Quote«Ми також слідкуємо за цим і не виключаємо, що переглянемо критерії у бік інцидентності, щоб взяти такий показник, як в Європі», — зазначив міністр.

Крім того, міністерство ініціювало підвищення показників активних хворих із 40 на 100 тис. населення до 55.

Це означає, що країни, в яких кількість хворих менш як 55 на 100 тис. населення, потраплять до «зеленої» зони, якщо ж більше — до «червоної».

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Водночас у Міністерстві закордонних справ теж запропонували переглянути критерії, згідно з якими Україна відносить інші держави до різних зон.

На думку глави МЗС Дмитра Кулеби, до «червоної» зони мають потрапляти країни, в яких кількість хворих на 100 тис. населення є більшою, ніж в Україні.

Через наявний підхід деякі країни потрапляють до «червоного» списку несправедливо, а українцям після повернення з них ще й доводиться дотримуватися самоізоляції або проходити тестування на COVID-19, хоча ситуація там не гірша, ніж в Україні.

Контекст. У рамках адаптивного підходу до самоізоляції країни розділено на дві категорії: «червону» та «зелену» зони. До якої з цих категорій буде віднесено країну, залежить від кількості активних випадків COVID-19 у ній на 100 тис. населення.

За словами головного санітарного лікаря Віктора Ляшка, у разі прибуття з держав, де кількість активних випадків COVID-19 на 100 тис. населення не перевищує 40, можна буде не дотримуватися режиму обов'язкової самоізоляції протягом 14 днів.

Пізніше стало відомо, що станом на 17 червня Україна не увійшла до «зеленої» зони, а натомість опустилася з попереднього списку (станом на 14 червня) в «червону» зону.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини