Facebook Pixel

Скорочення населення в Україні після війни є неминучим: очільниця Інституту демографії НАН

Депопуляція населення почалася давно. І скорочення чисельності населення після війни є практично неминучим.

Про це заявила Елла Лібанова, директорка Інституту демографії та проблем якості життя НАН Україні, на форумі «Демографічне майбутнє України: стратегія стійкості і відновлення».

Quote«Навіть якщо ми зможемо повернути левову частину наших зовнішніх мігрантів, навіть якщо ми зможемо знизити і істотно знизити параметри смертності населення. Навіть якщо ми зможемо підвищити рівень народжуваності до середньоєвропейського …то все одно депопуляція є неминучою», – підкреслила Елла Лібанова.

Також пані Лібанова розповіла, що боротьба з депопуляцією населення – це не тільки про підвищення народжуваності:

Quote«Це означає, що ми, знаючи про скорочення чисельності населення, маємо дбати про покращення його якості, про підвищення рівня здоров'я, про підвищення тривалості життя населення, про підвищення рівня освіти, про підвищення рівня економічної і трудової активності, про здатність населення надати допомогу родині таким чином, щоб вона могла реалізувати всі свої наміри щодо відтворення».

Нагадаємо, що за словами Дмитра Шушпаноа, завідувача відділу демографії Інституту демографії та соціальних досліджень, населення України скорочуватиметься і старішатиме, зокрема й через обвальне падіння народжуваності. Для порівняння: у 2021 році народилося 267 тис. українців, а у 2023 році — лише 187 тис. (майже на 30% менше).

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉