Цей Маск зламався, несіть нового: засновник компанії Tesla запропонував Україні капітулювати. ОНОВЛЕНО

Скандал з Маском через війну України з рф. Фото: ukrautoprom.com.ua

Засновник компаній Tesla та SpaceX Ілон Маск висловився щодо російсько-української війни та запропонував своє бачення її завершення. Так, на думку Маска, Україна має віддати Крим російським окупантам і забезпечити водопостачання півострова.

Загалом пропозиція Маска містить чотири пункти:

  • повторні «вибори» в анексованих росією регіонах під наглядом ООН;
  • Крим формально входить до складу рф, як це було з 1783 року. Водночас Маск назвав рішення Микити Хрущова про передачу Крима Україні в 1954 році «помилкою»;
  • забезпечити водопостачання Криму;
  • Україна зберігає нейтралітет (ймовірно, йдеться про вступ до НАТО – The Page).

Крім того, Маск заявив, що наслідком цього, як він назвав, «конфлікту», є ядерна війна.

Реакція соцмереж на заяву Ілона Маска

Користувачі соціальних мереж миттєво відреагували на слова Маска й, звісно, висловили своє обурення. Так, під твітом Маска висловилися багато українських громадських діячів, дипломатів і простих користувачів.

«Ілон, здається, ви пропустили багато уроків історії, зосередившись на космосі та електромобілях. Ваші пропозиції схожі на путінські. Сподіваюся, ви не це мали на увазі», — відповів на заяву Маска відомий український волонтер Сергій Притула.

Реакція на слова Маска про україно-російську війну

«Україно-російський мир: — Україна звільняє всю свою суверенну територію; — росія деколонізована, демілітаризована та денуклеаризована», — висловив своє бачення завершення війни в коментарі Маску американський конгресмен Пол Массаро.

Користувачі соцмереж реагують на пропозицію Маска щодо завершення війни України та рф

«Коли ти пишеш такі речі – ти підтримуєш росію, коли ти підтримуєш росію – ти підтримуєш тероризм», — звернулася до Маска користувачка Надія Лють.

Маск запропонував Україні капітулювати: реакція соцмереж

І таких коментарів під публікацією американського мільярдера стає дедалі більше.

Не лишили поза увагою слова Маска й в Офісі президента України.

«Ілон Маск, є краща пропозиція. 1. Україна звільняє свої території. Включно з анексованим Кримом. 2. Росія проходить демілітаризацію та обов’язкову денуклеаризацію й більше не може загрожувати іншим. 3. Воєнні злочинці піддаються міжнародному трибуналу», — заявив радник голови ОПУ Михайло Подоляк.

Крім того, висловлювання Маска вже негативно вплинуло й на його бізнес. Одразу після публікації його твіту акції Tesla обвалилися.

Акції Tesla обвалилися після заяви Маска про війну України та росії

ОНОВЛЕННЯ

Реакція світової дипломатії на заяву Ілона Маска

Скандал з Ілоном Маском став темою не лише минулого вечора, а й сьогоднішнього дня. Майже всю ніч світ реагував на слова американського мільярдера про необхідність капітуляції України. І реакція на його висловлювання надходила не лише від звичайних користувачів, а й, як ми згадували раніше, від дипломатів із різних країн.

Свою думку щодо позиції Маска висловив навіть президент Литви Ґітанас Науседа.

«Шановний Ілон Маск, коли хтось намагається вкрасти колеса вашої Tesla, це не робить його законним власником автомобіля чи коліс. Хоча вони стверджують, що обидва голосували за це. Просто кажу», — висловився Науседа.

Вирішив прокоментувати заяву Маска й міністр оборони Литви Арвідас Анушаускас. На його думку, слова глави Tesla свідчать про те, що він повівся на путінський ядерний шантаж.

«Нещодавні опитування у Twitter і заяви власника Tesla та SpaceX Ілона Маска – це результат дії кремлівських наративів про застосування ядерної зброї, і він «спіймався на гачок».
«У ваш дім увірвався вбивця. Він хоче вбити вашу сім'ю й спалити ваш будинок. Давайте спробуємо знайти компроміс, адже він здається таким великим і страшним! Він може вбити одного з вас, за його вибором. Ура, ми знайшли рішення! Правильно, Ілон Маск? Ми вибрали бій», — висловив свою думку Антон Геращенко (радник міністра внутрішніх справ).

Зеленський і його реакція на слова Ілона Маска

Звісно, не залишив без коментаря твіт Маска й український президент Володимир Зеленський. Так, він вирішив влаштувати власне опитування, на кшталт того, що провів Маск, і запитав користувачів, який Маск їм подобається більше? А з-поміж варіантів відповідей написав: «Той, що підтримує Україну» та «Той, що підтримує росію».

Реакція Кремля на слова Ілона Маска

Ну куди ж без росії та її реагування на будь-що, що б це не було. Тому, звісно, вони не залишили слова Маска непоміченими. У Кремлі заяву американського мільярдера назвали «вельми позитивною».

«Ми помітили, що ця ініціатива Маска не дала спати багатьом у Європі, в Україні, у Польщі, у Прибалтиці. Насамперед не дала спати ботам, які активно брали участь у голосуванні. Вельми позитивно, що така людина, як Маск, шукає шляхи мирного виходу», — заявив прессекретар Путіна Дмитро Пєсков.

А от на пропозицію Маска провести нові референдуми на окупованих територіях російський дипломат заявив, що все вже вирішено й ніяких нових виборів бути не може. Мабуть, у рф бояться, що для нових виборів не зможуть знайти голоси, адже відбуватися вони мають під наглядом спостерігачів ООН, тобто рахувати порожні бланки вже не вийде.

Відповідь Маска на критику світу

Така бурхлива реакція, звісно, змусила Маска пояснити свої слова. Спочатку він говорив, що ця війна забере життя багатьох людей, потім наголошував, що росія має більше населення (тобто більше військо), і все взагалі може закінчитися ядерною війною.

Потім він запитав думку людей, які живуть на Донбасі та в Криму, чиєю частиною вони є — росії чи України. На це один із користувачів соцмереж відповів, що потрібно запитати це в сотень тисяч вбитих людей у Маріуполі.

Згодом Маск ще раз спробував виправдатися й наголосив, що й надалі підтримує Україну, однак якщо ця війна триватиме, то «масштабна ескалація завдасть великої шкоди Україні і, можливо, світу». Водночас він знову висловив думку, що Україна має пожертвувати Кримом.

Висновок

У всій цій ситуації хотілося б одного: щоб Маск згадав, що Україна вже неодноразово йшла на поступки рф, і це завжди закінчувалося однаково. Колись Україна відмовилася від свого ядерного арсеналу, а росія була гарантом української безпеки, але чомусь потім сама на Україну й напала. Тобто поступки агресору не гарантуватимуть тобі, що його агресія потім не зросте. А якщо подивитися правді у вічі, то вона взагалі буде ще більшою.

Однак якщо Маск дотримується такої думки, то, можливо, у нього набагато більше спільного з путіним, ніж йому та нам здається. Адже саме Маск мріє про колонізацію Марсу, а це фактично та сама окупація. Тільки не якоїсь частини території, а цілої планети.

Тож нам із вами є тепер про що подумати.

Читати на The Page