Facebook Pixel

На зустрічі з Шольцом Сі Цзіньпін попросив перестати надсилати зброю Україні

16 квітня канцлер Німеччини Олаф Шольц здійснив візит до Китаю. Він зустрівся з лідером Піднебесної Сі Цзіньпіном. Вони обговорили торгівельну війну проти Китаю та війну в Україні.

Про це пише Politico.

Підсумки зустрічі лідерів Німеччини та Китаю

Сі Цзіньпін поскаржився Шольцу, що ЄС розпочала торгівельну війну проти китайських «зелених» технологій:

Quote«Китай експортує електромобілі, літієві батареї та фотоелектричні продукти [сонячні батареї] — це величезний внесок у світові зусилля в боротьбі зі зміною клімату», — сказав Сі.

Йдеться про розслідування, розпочате Брюсселем минулого року щодо субсидій Пекіну на електромобілі. Нещодавно Європейська комісія оголосила про розслідування державної підтримки китайських вітряних турбін, які плануються для європейських проєктів генерації, що відбулося після аналогічних перевірок залізничних і сонячних проєктів.

Також китайський лідер підкреслив, що Пекін «не становить загрози безпеці» і китайсько-німецьку співпрацю не слід тлумачити як ризик.

Quote«Незалежно від того, чи йдеться про традиційні галузі, такі як машинобудування та автомобілі, чи нові сфери, такі як «зелений» перехід, цифровізація чи штучний інтелект, у двох країн є величезний потенціал для взаємовигідної співпраці, який ще належить дослідити», — сказав Сі, повідомляє державне ЗМІ Xinhua.

Позиції лідерів Німеччини та Китаю щодо війни в Україні

Шольц зосередив свою вступну промову не на торгівлі, а на Україні. Він закликав Сі «більше сприяти справедливому миру в Україні»:

Quote«Загарбницька війна Росії проти України та переозброєння Росії мали дуже значний негативний вплив на безпеку в Європі. Вони безпосередньо впливають на наші основні інтереси», – сказав він Сі.

Сі не пропонував жодних нових зобов’язань щодо України, натомість підтримуючи «всі зусилля, спрямовані на мирне вирішення [української] кризи, а також своєчасне скликання міжнародної мирної конференції, визнаної як росією, так і Україною».

Він закликав до «рівноправної участі всіх сторін і до обговорення всіх мирних планів» — сильний натяк на те, що Європі слід запросити росію до столу переговорів. Він попросив Захід не «підливати масла у вогонь», або посилати зброю в Україну.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉