В Україні за рік зафіксовано майже 46 тисяч інфарктів: що робити, якщо стався інфаркт. Фото: клініка Medicom
Минулого року в Україні зареєстровано майже 46 тисяч випадків інфаркту міокарда. І це серйозне захворювання є одним з основних причин смертності в країні, нагадали на нараді в Міністерстві охорони здоров’я.
З 2020 року Національна служба здоров’я України (НСЗУ) забезпечує послугу лікування інфаркту. За п’ять років мережа лікарень, що надають допомогу при інфаркті, зросла з 64 до 90 у 2025-му. В цих лікарнях є кваліфіковані лікарі і сучасне обладнання.
Водночас державна програма медичних гарантій не забезпечує розхідні матеріали, зокрема стенти. Їх централізовано закуповує ДП «Медичні закупівлі України» на замовлення МОЗ.
«Практика, коли люди змушені купувати витратні матеріали самостійно — за власні кошти, у невідомих постачальників і часто без гарантії якості, оскільки ці медвироби не обліковуються у медзакладі, має бути припинена. Це питання безпеки пацієнта», – наголосив міністр Віктор Ляшко.
Що робити, якщо у вас стався інфаркт
Якщо у вас стався інфаркт, важливо знати, які послуги вам надаються за державним фінансуванням.
- Безкоштовне лікування. Усі пацієнти, що пережили інфаркт, мають право на безкоштовну допомогу в лікарнях, у яких укладений договір з НСЗУ. Це включає лікування у відділеннях, оснащених сучасним обладнанням та кваліфікованими лікарями.
- Швидка допомога. Ви маєте право на екстрену медичну допомогу, включаючи транспортування до лікарні у випадку інфаркту, без додаткових витрат.
- Медикаменти та операції. Лікування інфаркту, включаючи стентування та інші кардіохірургічні втручання, також є безоплатними за програмою медичних гарантій.
- Витратні матеріали. Спеціальні витратні матеріали (наприклад, стенти) МОЗ покриває через централізовані закупівлі. Міністерство запевняє, що «проводить роботу», щоб пацієнти не повинні були купувати їх власним коштом.
Такі зміни повинні забезпечити пацієнтам більш доступне та якісне лікування, що підвищить шанс на відновлення після інфаркту.