Facebook Pixel

СБУ викрила російського шпигуна у лавах ССО — подробиці

СБУ викрила російського шпигуна у лавах ССО — подробиці

СБУ викрила російського шпигуна у лавах ССО — подробиці

Служба безпеки України повідомила, що за участі Головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського та Командувача Сил спеціальних операцій затримала «крота» російської воєнної розвідки (ГРУ), який передавав ворогу інформацію про спецоперації українських військових.

Заява СБУ 15 листопада 2024 року (відео):

Your browser doesn't support HTML5 video.

Затриманий підполковник ССО ЗСУ, якого окупанти завербували ще до повномасштабного вторгнення. Агента «активували» навесні 2024 року і доручили йому передавати розвіддані про:

  • маршрути і цілі диверсійно-розвідувальних рейдів ССО;
  • озброєння і пересування військових;
  • плани бойових операцій на Запорізькому, Херсонському та Кримському напрямках.

Отриману інформацію ворог використовував для спроб ліквідації українських спецпризначенців.

Як вдалося викрити «крота»

СБУ та військова контррозвідка задокументували злочини агента поетапно. Під час обшуків вилучено засоби зв’язку, техніку, накопичувачі з інформацією. Агент підтримував зв’язок із російськими знайомими, через яких і був завербований.

Командування ССО підтвердило співпрацю з СБУ у викритті зрадника.

Quote«Поки оператори ССпО виконують бойові завдання в тилу ворога на тимчасово окупованих територіях, на жаль, трапляються ті, хто намагається перешкоджати зсередини. ССпО продовжують виконувати задачі, нищити ворога та звільняти українську землю від окупантів. А всіх тих, хто думає, що може цьому завадити та поставити життя наших воїнів під загрозу, буде викрито та відправлено за ґрати», — йдеться у повідомленні.

Також у ССО наголосили, що командуванню було відомо про слідчі дії щодо даного військовослужбовця і воно всебічно сприяло їх проведенню.

Подякувати 🎉