Долар падає, ринки панікують: торговельна війна США-Китай загострюється
Долар продовжив свої втрати після найбільшого падіння за останні три роки, тоді як акції та облігації розпродаються, оскільки загострення глобальної торговельної війни підірвало і без того крихкий апетит до ризику. Про це пише Bloomberg.
Індекс азійських акцій знижувався третій тиждень поспіль, оскільки полегшення на ринку змінилося занепокоєнням після того, як Білий дім роз'яснив, що американські тарифи для Китаю зросли до 145%. Казначейські облігації США продовжили тижневе падіння. На знак того, що інвестори шукають притулку та альтернативи за межами США, євро злетів на 1,6%, ієна зміцнилася, а золото встановило новий максимум.
Лише через день після того, як фінансові ринки привітали рішення президента Дональда Трампа відкласти деякі з його масштабних тарифів, розпродаж свідчить про скептицизм щодо запланованих переговорів з торговельними партнерами США і побоювання ескалації напруженості у відносинах з Китаєм.
«Неодноразові зміни в тарифній позиції президента Трампа підірвали довіру інвесторів до уряду та економіки США. Розпродажі американських акцій, облігацій та долара свідчать про те, що учасники ринку перерозподіляють свої портфелі від активів у доларах США», — сказала стратег Commonwealth Bank of Australia Керол Конг.
Слабкість валюти поширилася на азіатські торги в п'ятницю після того, як спотовий індекс долара Bloomberg знизився на 1,5% наприкінці торгів у Нью-Йорку в четвер.
Падіння долара США
Навіть валюти ринків, що розвиваються, такі як корейська вона та тайський бат, зросли проти долара. Індекс валют країн, що розвиваються, зріс приблизно на 0,6%, що стало найкращим показником з серпня.
Зростання ієни підштовхнуло японську валюту до курсу 143 за долар у п'ятницю — рівня, який не спостерігався з жовтня. Швейцарський франк торкнувся найвищого рівня за останні десять років.
«Отже, ви втрачаєте гроші на облігаціях, ви втрачаєте гроші на валюті і ви втрачаєте гроші на ринку акцій. Це тривожний сигнал для всіх глобальних менеджерів, що їм потрібно редиверсифікувати портфель в рамках того, що ми називаємо великою ротацією», — сказав керівник відділу глобального розподілу активів Societe Generale Ален Бокобза.
Акції в Китаї та Гонконгу в п'ятницю торгувалися різноспрямовано після того, як вони виросли на попередній сесії на очікуваннях, що уряд запропонує більше економічних стимулів. Вище керівництво країни мало зустрітися в Пекіні в четвер, щоб обговорити ці заходи.
Новини про підвищення мит на китайські товари, схоже, переважили сигнали Трампа про те, що США близькі до першої угоди про тарифи, не називаючи країну.
«Позиція адміністрації Трампа еволюціонувала від тотальної торговельної війни проти всіх до концентрованої торговельної війни проти Китаю. Більшість інвесторів вважають, що Китай вистрілив собі в ногу, ввівши відповідні заходи. Погляд з Пекіна відрізняється. Багато хто в Китаї вважає, що «згин Трампа» є ознакою слабкості США, а отже, підтвердженням рішення Китаю піти на ескалацію», — каже Ніколя Удін з Gavekal Research.
За словами Аллана фон Мерена, головного аналітика Danske Bank, Китай, швидше за все, не виправдає очікування декого на Волл-стріт щодо значної девальвації юаня по відношенню до долара, натомість вирішивши лише помірно послабити керовану валюту.
Національний щоденний довідковий курс юаня трохи зріс у п'ятницю після ослаблення протягом шести сесій поспіль на тлі втрат долара.
Оскільки Трамп розв'язує тотальну атаку на світову торгівлю, статус казначейських облігацій США як світової гавані все частіше ставиться під сумнів. Дохідність, особливо за довгостроковими борговими зобов'язаннями, останніми днями різко зросла, тоді як курс долара впав.
Державний борг США відновив розпродаж, який розпочався на початку тижня, навіть попри те, що значний розпродаж 30-річних казначейських облігацій США продемонстрував апетит до облігацій. У п'ятницю дохідність 10-річних казначейських облігацій зросла на шість базисних пунктів, дійшовши до дев'яти в четвер.
Погіршення ситуації з тарифами вже позначається на корпораціях. Audi призупинила поставки до США, а більший, ніж очікувалося, податок на імпорт також змусив японську Nintendo Co. відкласти попередні замовлення на довгоочікувану ігрову консоль Switch 2. Від окулярів Ray-Ban до перук — американські покупці можуть зіткнутися з неочікуваним зростанням цін.
Роздрібна мережа Five Below Inc. попросила продавців відмовитися від товарів, які очікують на відправку з Китаю, перш ніж вони відправляться до США.
На ринку сировинних товарів нафта зазнала другої тижневої втрати, в той час як золото продовжило зростання.