Facebook Pixel

Рінат Ахметов та Вадим Новінський скуповують активи, суди допомагають Ігорю Коломойському. Головне за 22 серпня

Схоже, в країні справи покращуються — в першу чергу, в олігархів. Власники металургійного холдингу «Метінвест» повним ходом зайнялися поглинанням активів Віктора Нусенкіса, який у 2014-му підтримав сепаратистів на сході України. А Ігор Коломойський робить те, що у нього завжди добре виходило – виграє суди. З 1 липня в країні встановився ринок електроенергії, і заводам Коломойського стало дуже некомфортно. Але завдяки перемогам у судах він зможе платити менше як мінімум до кінця року. А що стосується простих громадян, то вони більше купують, більше платять банкам відсотків і менше користуються готівкою. Але про все по порядку.

Новини коротко

«Ментінвест» купує активи «Донецьксталі». Ця компанія, що належить Рінату Ахметову і Вадиму Новинському, подала заявки на покупку «Індастріал Коал Холдингу» ( ICH), «Шахти «Свято-Покровська №3», «Автопідприємства «Укрбуд» і «Шахтомонтажного управління №1» в Донецькій області. У серпні 2018 року «Метінвест» офіційно оголосив про купівлю за $190 млн до 25% акцій кількох українських активів, до складу яких входять підприємства групи «Донецьксталь» Віктора Нусенкіса, що займаються видобутком, збагаченням і продажем вугілля.

Ігор Коломойський переміг у судовому спорі за низькі тарифи. Шостий апеляційний адмінсуд залишив у силі низькі тарифи «Укренерго» для декількох заводів олігарха. Суд не задовольнив скаргу Національної комісії з регулювання електроенергетики та комунальних послуг, яка подала скаргу на рішення Окружного адмінсуду Києва. Наприкінці червня Окружний адмінсуд Києва призупинив дію постанови комісії про тарифи для передачі електроенергії «Укренерго» на друге півріччя 2019-го.

Читайте також:
Головне за 21 листопада від The Page

Українські банки стали вчетверо прибутковішими. Прибуток банківської системи України, як свідчать дані за сім місяців 2019 року, збільшився до 36,7 млрд грн. Це у 3,7 раза більше, ніж прибуток за аналогічний період минулого року — 9,8 млрд грн. Головним чином цього вдалося досягти за рахунок зростання чистих процентних доходів, чистих комісійних доходів, переоцінки операцій купівлі-продажу та завдяки сформованим раніше резервам, відзначають у Нацбанку.

Споживчі настрої рекордно зросли. За липень індекс споживчих настроїв (ІСН) в Україні, як порівняти з червнем, виріс на 5,5 пункту – до 88 (за 200-бальною шкалою), свідчить дослідження Info Sapiens. Це найвищий показник з серпня 2013 року. І він свідчить про довіру до нової влади та про зростання позитивних очікувань по відношенню до економіки загалом.

Частка безготівкових розрахунків у країні досягла половини загальної кількості операцій. З початку 2019-го вона збільшилася на 4,3 п. п. — до 49,4%. Зросла і загальна кількість операцій з використанням платіжних карток — на 28% в річному вираженні, повідомив Нацбанк.

Подякувати 🎉