Facebook Pixel

Ядерна зброя — засіб контролю рф над Білоруссю — ISW

Ядерна зброя — засіб контролю рф над Білоруссю — ISW

Ядерна зброя — засіб контролю рф над Білоруссю — ISW

Росія розгорне ядерну зброю в Білорусі задля підпорядкування собі сфери безпеки країни. Про це йдеться в щоденному звіті Інституту вивчення війни (ISW).

Міністри оборони рф і Білорусі підписали документи про розміщення російської тактичної ядерної зброї на території Білорусі під час зустрічі міністрів оборони країн Організації Договору про колективну безпеку в Мінську 25 травня 2023 року.

Російський міністр шойгу підкреслив, що рф збереже контроль над тактичною ядерною зброєю в разі її розміщення в Білорусі, і заявив, що білоруська авіація тепер здатна нести ядерну зброю.

Шойгу також повідомив, що російські війська перекинуть до Білорусі додаткові військові контингенти для розвитку військової інфраструктури, розширення спільної бойової підготовки та проведення розвідувальної діяльності біля кордонів Союзної держави.

Quote«Розгортання тактичної ядерної зброї в Білорусі вимагає як значної військової інфраструктури, так і російського командування та контролю над елементами збройних сил Білорусі. Імовірно, Кремль має намір використовувати ці вимоги для подальшого підпорядкування білоруської сфери безпеки росії», — вважають експерти.

Також вони зазначають, що можливе розміщення ядерної зброї не передбачає будь-якої ескалації з боку росії.

Quote«Росія давно має ядерну зброю, яка здатна уразити будь-яку ціль, також вона має й тактичну ядерну зброю, тож ISW і далі припускає, що путін навряд чи використає ядерну зброю в Україні чи деінде», — йдеться у звіті.
Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉