Facebook Pixel

Revolut залучив фінансування та зробив Влада Яценка мільярдером

Співзасновник британського фінтех-стартапу Revolut Влад Яценко став мільярдером після залучення компанією $800 млн фінансування.

За даними Tech Crunch, поточна оцінка вартості Revolut становить $33 млрд.

Станом на кінець грудня 2020 року Яценку належали 3,97% акцій компанії. Після залучення фінансування його частка могла скоротитися до 3,87%, але й у цьому випадку акції у власності Яценка оцінюються в $1,27 млрд.

Telegram Logo

З таким розміром особистого статку Яценко перемістився на дев'яту сходинку в списку найбагатших людей України, потіснивши з цієї позиції Олександра Ярославського.

Сьогодні Revolut є найдорожчим стартапом Великої Британії. Обслуговує майже 16 млн клієнтів і проводить 150 млн транзакцій на місяць.

Залучені в середині липня $800 млн фінансування Revolut має намір витратити на розроблення продуктів і маркетинг у нових для компанії країнах, зокрема, у США та Індії.

Влад Яценко народився в Одеській області. Здобув освіту за спеціальністю «комп'ютерні науки» в Чорноморському національному університеті імені Петра Могили в Миколаєві. Був розробником у польській компанії, у 2010 році переїхав до Лондона на роботу до банку UBS. Згодом працював у Credit Suisse.

Під час роботи в Credit Suisse Яценко познайомився з російським фінансистом Миколою Сторонським, який у 2014 році запропонував реалізувати ідею мультивалютної картки. Сторонський шукав співзасновника проєкту, щоб закрити технічну частину роботи. Яценко прийняв пропозицію, й у 2015 році вони запустили власний проєкт під назвою Revolut.

Revolut — британська фінтех-компанія, яку заснували у 2015 році колишні працівники банку Credit Suisse — українець Владислав Яценко та росіянин Микола Сторонський. Застосунок Revolut дає змогу здійснювати банківські операції онлайн, купувати криптовалюту та цінні папери. Під час залучення інвестицій у 2018 році компанію було оцінено в $1,7 млрд. Має 15 млн клієнтів. Працює в 35 країнах без фізичних відділень.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter Cmd + Enter Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини