Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Голосування вдома та підкуп місцевих мешканців грошима та їжею: як окупанти готуються до «референдуму»

Референдум на окупованих територіях: росіяни готуються. Фото: Pixabay

Референдум на окупованих територіях: росіяни готуються. Фото: Pixabay

Росіяни, імовірно, посилили підготовку до проведення так званих «референдумів» на тимчасово захоплених українських територіях, що передбачатиме незаконне приєднання регіонів до рф. Як повідомляє у звіті Інститут вивчення війни (ISW), окупанти розглядають варіанти запровадження «поквартирного голосування», а також активно пропонують українцям гроші та продукти в обмін на голоси.

Міський голова Мелітополя Іван Федоров розповів, що замість єдиного дня «референдуму» російські загарбники можуть запровадити голосування «з дому», що триватиме впродовж тижня. За цією схемою, за його словами, російські солдати ходитимуть по квартирах та будинках і проводитимуть «опитування».

В ISW переконані, що такими діями ворог розширить можливості для залякування місцевих жителів, а також зробить неможливим будь-який незалежний контроль за голосуванням. Такий формат «референдуму» також унеможливить діяльність партизанів.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

У Херсонській ОВА повідомили про спроби підкупу громадян перед анонсованим «опитуванням».

Quote«На території області відкривається все більше установ, де всім охочим обіцяють надати матеріальну допомогу в розмірі 10 тис. рублів. Також, за інформацією Центру протидії дезінформації, окупанти шукають приміщення для проведення псевдореферендуму та готують своїх представників ЗМІ для пропаганди», — йдеться в повідомленні.

Херсонська міська рада раніше повідомляла, що окупанти почали приносити пенсіонерам по 20 тис. рублів допомоги, але в обмін на їхні особисті дані. Ба більше, херсонських дітей активно запрошують на відпочинок до Ростова, Анапи та окупованого Криму. Місцевим також пропонують вступати до російських вишів і обіцяють безплатне навчання.

Підписуйтесь на нас в Google News!

На початку серпня СБУ перехопила російські документи, які регламентують організацію та проведення «референдумів» на тимчасово захоплених російських територіях. У них зазначається, що задля заохочення місцевого населення загарбники мають роздавати їм продовольчі набори.

Президент Володимир Зеленський заявив, що будь-які «референдуми» закриють для рф можливість переговорів.

Quote«Позиція нашої держави залишається такою, якою була й раніше: ми нічого свого не віддамо, а якщо окупанти підуть шляхом цих псевдореферендумів, то закриють для себе будь-яку можливість переговорів з Україною та вільним світом, які російській стороні однозначно будуть потрібні в певний момент», — заявив Зеленський під час вечірнього звернення.

Глава держави додав, що колаборанти, які допомагатимуть Кремлю з «референдумом» на півдні, відповідатимуть перед Україною.

Контекст. Орієнтовна дата проведення «референдуму» — 11 вересня. Цього дня на росії заплановано всеросійський день голосування.

Коментарі

Всі новини