Facebook Pixel

Щоб зняти блокаду моря. США хочуть озброїти Україну протикорабельними ракетами, – Reuters

Вашингтон активно працює над озброєнням України протикорабельними ракетами великої дальності для зняття блокади Чорного моря.

Як пише Reuters із посиланням на власні джерела, нині мова йде про проти корабельні крилаті ракети Harpoon («Гарпун») та ударні ракети Naval Strike Missile (NSM). В американській адміністрації розглядають або їх прямі поставки в Україну, або шляхом передачі від європейських союзників.

За оцінкою військово-морського експерта з Гудзонівського інституту Брайна Кларка, Україні вистачить від 12 до 24 протикорабельних ракети типу «Гарпун» для того, щоб переконати Москву зняти морську блокаду.

Quote«Якщо путін упиратиметься, Україна може вивести з ладу найбільші російські кораблі, оскільки їм нема де сховатися в Чорному морі», — сказав Кларк.

Однак, як пише видання, із застосування «Гарпунів» в Україні можуть виникнути певні проблеми. Головна з них – це обмеженість платформ для запуску цих ракет з берега, оскільки це ракети морського базування. Між тим, двоє співрозмовників Reuters не виключають, що цей негаразд може бути вирішений шляхом зняття пускової установки з американського корабля

Контекст. За даними британського Міноборони, нині в оперативній зоні Чорного моря знаходяться близько 20 кораблів ВМФ рф, включаючи підводні човни.

  • NSM (Naval Strike Missile) – протикорабельна ракета, розроблена норвезькою фірмою Kongsberg Defence & Aerospace. Має можливість застосування за наземними цілями. Максимальна дальність — 185 км.
  • Harpoon може використовуватися з літаків, кораблів і берегових комплексів, а також підводних човнів. Саме тому вона має різні індекси: AGM-84 – для повітряної, RGM-84 – для морської чи наземної версії та UGM-84 – для пуску з субмарин. У ЗСУ немає ні літаків, ні кораблів, ні субмарин із яких можна здійснити пуск цією ракетою. Є і береговий ракетний комплекс, але він був на озброєнні у Данії з 90-х по 2003 рік. Де він наразі і чи працює невідомо.
Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉