Рада Євросоюзу в понеділок, 12 грудня, погодила збільшення Європейського фонду миру, з якого ЄС відшкодовує державам-членам постачання Україні озброєння.
Як йдеться в повідомленні пресслужби Ради Євросоюзу, Рада ЄС, зокрема, ухвалила рішення про збільшення загальної фінансової стелі у 2023 році на 2 млрд євро (у цінах 2018 року) з можливістю подальшого збільшення на пізнішому етапі.
Отже, збільшення загальної фінансової стелі Європейського фонду миру до 2027 року становитиме до 5,5 млрд євро (у цінах 2018 року).
Угоду буде офіційно оформлено на початку 2023 року, коли високий представник ЄС надасть пропозиції щодо внесення поправки в рішення Ради (CFSP) 2021/509.
Згідно з повідомленням, це рішення надсилає чіткий політичний сигнал про незмінну відданість ЄС військовій підтримці України та інших партнерів.
«Сьогоднішнє рішення забезпечить нам фінансування для продовження надання конкретної військової підтримки Збройним силам наших партнерів. Менш як за два роки Європейський фонд миру довів свою ефективність. Він повністю змінив те, як ми підтримуємо наших партнерів у галузі оборони. Це робить ЄС і його партнерів сильнішими», — прокоментував рішення верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель.
Нагадаємо: завдяки Європейському фонду миру ЄС уже підтримав Збройні сили України шістьма послідовними пакетами підтримки (3,1 млрд євро), а також багато інших країн, як-от Мозамбік, Грузія, Молдова, Малі, Сомалі, Нігер, Боснія і Герцеговина, Ліван і Мавританія, а також військові компоненти операцій із підтримання миру.
Станом на листопад 2022 року обсяг Фонду було вичерпано та зарезервовано на 85%.
Як повідомлялося, минулого тижня Рада ЄС подолала вето Угорщини та ухвалила законодавчий пакет, який дасть змогу Євросоюзу надати Україні фінансову допомогу в розмірі 18 млрд євро протягом 2023 року.
Структурне рішення щодо фінансової підтримки України у 2023 році передбачає кредити з 10-річним пільговим періодом на суму 18 млрд євро. Держави-члени ЄС покриють більшу частину відсоткових витрат коштом зовнішніх цільових надходжень.
Згідно з початковою пропозицією Єврокомісії, для пакета допомоги було необхідне одностайне рішення 27 країн ЄС. Через вето Угорщини в Раді ЄС шукали спосіб ухвалити рішення про допомогу без її згоди.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Головна подія ресторанного бізнесу цієї весни – PRORESTO’25 в Одесі 28 квітня!