Верховна Рада прийняла в першому читанні за основу законопроєкт, який зменшує тиск на бізнес органів ринкового нагляду. Про це повідомили в пресслужбі Ради.
«За» проголосували 310 народних депутатів. Тепер законопроєкт має врегулювати нагляд над якістю нехарчової продукції.
Одна з ініціаторів законопроєкту, депутат від фракції «Слуга народу» Роксолана Підласа зазначила, що державний інспектор ринкового нагляду буде перевіряти небезпечні товари, а не бізнес.
Нардеп від партії «Голос» Юлія Клименко зазначила, що законопроєкт ще в 2016 році розробило Міністерство економічного розвитку і торгівлі.
Що пропонує законопроєкт?
- Скасувати дублювання контролю за визначеною продукцією, а також уточнити деякі винятки зі сфери дії ринкового нагляду.
- Встановити максимальний термін подачі компаніям постанови про накладення штрафу в 16 днів.
- Заборонити перевіряти ту продукцію, яка не є предметом конкретної перевірки, але містить пропозицію збільшити штрафи, для того, щоб посилити відповідальність компаній за виробництво продукції з порушеними вимогами. Зараз штрафи такі, що компаніям вигідніше їх сплатити та далі виробляти небезпечну продукцію.
- Встановити штрафи компаніям за те, що вони не допускають до перевірки або не виконують вимоги тих, хто займається держринковим наглядом.
Законопроєкт також важливий для виконання передбачених Угодою про асоціацію з Євросоюзом зобов'язань України у сфері європейської інтеграції. Йдеться про частину приведення законодавства у сфері ринкового нагляду у відповідність до вимог законодавства ЄС.
- Контекст
Наприкінці вересня набув чинності закон про зменшення тиску на бізнес. Тоді з Кримінального кодексу вилучили статтю, яка визнавала кримінальну відповідальність за створення або купівлю юросіб для здійснення видів діяльності, щодо яких діє заборона.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також
Не один у полі: як бізнес-комʼюніті допомагає підприємцям масштабуватися
Кримінальний тиск на бізнес в Україні: виклики для інвесторів та юридичний захист