Рада схвалила перезапуск Держбюро розслідувань і відставку Романа Труби

Роман Труба. Фото: УНІАН

Роман Труба. Фото: УНІАН

Верховна Рада 250 голосами підтримала внесення змін до Закону «Про Державне бюро розслідувань», завдяки якому відомство повинні вдосконалити, повідомили у пресслужбі Ради.

Що оновлений Закон передбачає:

  • змінити статус Держбюро розслідувань (ДБР) з центрального органу виконавчої влади, що здійснює правоохоронну діяльність, на державний правоохоронний орган;
  • президент тепер може призначити директора ДБР, повноваження якого посилилися, за рішенням конкурсної комісії, без подання прем'єр-міністра країни (раніше не можна було призначити главу без останньої умови);
  • забезпечувати роботу конкурсної комісії буде не секретаріат Кабінету міністрів, а центральний апарат Держбюро;
  • слідчі прокуратури та прокурори, які розслідували справи «Майдану», зможуть перейти в ДБР без конкурсу;
  • директор відомства тепер зможе призначати та звільняти своїх заступників (щонайбільше – трьох), визначати їхні обов'язки, затверджувати організаційну структуру Бюро, а також вирішувати інші питання без узгодження з урядом;
  • директор ДБР буде призначати керівників територіальних управлінь (раніше – «органи») і керівників підрозділів центрального апарату Держбюро та їхніх заступників не за рішенням конкурсної комісії, затвердженої директором ДБР, а за рішенням комісій з відбору працівників Бюро. Положення про ці конкурсні комісії та порядок проведення конкурсів буде затверджувати глава відомства.
  • замість Кабміну затверджувати порядок формування Ради громадського контролю при ДБР буде президент України.

Раніше стало відомо, що від дня набрання чинності цього законопроєкту повноваження директора Держбюро Романа Труби та його заступників припиняться через істотні зміни повноважень глави ДБР, пише агентство «Інтерфакс-Україна».

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини

Статки мільярдера Потаніна за день зменшилися на $1,5 млрд через аварію на ТЕЦ у Норильську (РФ)

Статки одного з основних власників комбінату «Норнікель» Володимира Потаніна за день, 4 червня, зменшилася на $1,5 млрд через аварію у Норильську на ТЕЦ, що належить компанії. Таку оцінку наводить Forbes Real-Time.

Прокурор пропонував «кришу» банку і попався на $100 тис. – ДБР

Правоохоронці затримали прокурора однієї з місцевих прокуратур Києва під час отримання $100 тис., які він вимагав за розв'язання питання про закриття кримінального провадження, повідомила пресслужба Державного бюро розслідувань (ДБР).

«Укрзалізниця» запустила перші поїзди в напрямку заходу України

У перші рейси після карантину 4 червня вирушили такі поїзди далекого прямування: