Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Що відомо про масові протести в Грузії: причини та реакція світу

Що відомо про масові протести у Грузії: причина та реакція світу. Фото: Радіо Свобода

Що відомо про масові протести у Грузії: причина та реакція світу. Фото: Радіо Свобода

У Грузії спалахнули масові протести 7 березня після того, як парламент у першому читанні підтримав законопроєкт про «агентів іноземного впливу». Протестувальники називають його «російським» і таким, що створює загрозу для євроінтеграції Грузії.

Увечері 7 березня в Тбілісі тисячі людей із грузинськими, українськими прапорами та стягами ЄС вийшли на масштабну акцію протесту біля будівлі парламенту та перекрили центральний проспект. Учасники акції скандували «Ні російському закону!»

До будівлі парламенту стягнули спецпризначенців і додаткові наряди силовиків. Депутатів звідти евакуювали.

Силовики застосували проти мітингувальників сльозогінний газ і водомети, аби не дати їм наблизитися до будівлі парламенту. Зрештою спалахнули сутички. З боку протестувальників у правоохоронців полетіли коктейлі Молотова. Є постраждалі з-поміж мітингувальників і представників ЗМІ.

Зауважимо, що учасники протестів скандували й знамениту кричалку про президента рф володимира путіна.

МВС Грузії пояснило застосування сили тим, що «протест вийшов за межі законодавчих рамок про свободу висловлювання поглядів і мирні зібрання». У відомстві також повідомили, що кілька поліцейських було травмовано.

Протести в Грузії: причини

Як відомо, грузинський парламент у першому слуханні ухвалив законопроєкт «Про прозорість іноземного впливу», згідно з яким неурядові організації та частина ЗМІ можуть бути оголошені «агентами іноземного впливу».

Під час засідання парламенту депутати в прискореному режимі затвердили законопроєкт «Про прозорість іноземного впливу». За проголосували 76 депутатів, проти — 13. Цей документ був внесений рухом «Сила народу» та підтриманий членами владної партії «Грузинська мрія».

До парламенту також внесли ще один законопроєкт під назвою «Про реєстрацію іноземних агентів», який мають намір обговорити під час наступного засідання. Спочатку обговорення законопроєкту мало пройти 9 березня, а не 7, що стало несподіванкою для громадян і опозиції.

Зауважимо, що законопроєкт, який збурив грузинське суспільство, оголошує неурядові організації та частину ЗМІ «агентами іноземного впливу». Документ значною мірою наслідує російське законодавство про «іноагентів».

Саломе Зурабішвілі в ООН розкритикувала цей законопроєкт, заявивши, що він завадить євроінтеграції Грузії.

Посольство Сполучених Штатів Америки в Тбілісі назвало цей день «чорним днем для грузинської демократії».

Реакція світу

Зауважимо, що президентка Грузії Саломе Зурабішвілі зараз перебуває в США, де її адміністрація вже скасовує всі заплановані зустрічі в ООН. Лідерка країни записала звернення зі словами підтримки до громадян Грузії на тлі статуї Свободи в Нью-Йорку.

Зурабішвілі запевнила, що накладе вето на закон, і наголосила, що Грузія бачить своє майбутнє у Європі.

Сполучені Штати можуть накласти санкції на тих, хто є відповідальним за придушення протестів у Тбілісі. Про це під час брифінгу заявив представник Держдепартаменту США Нед Прайс.

За його словами, Вашингтон уважно стежить за тим, що відбувається в Грузії.

Quote«Ми бачимо повідомлення з Тбілісі, згідно з якими проти демонстрантів було застосовано сльозогінний газ та інші засоби для придушення протестів», — сказав Прайс.

Він також зазначив, що Штати мають низку інструментів, які дають змогу притягнути до відповідальності «будь-кого в будь-якій країні» за втручання в реалізацію того, що є універсальним правом людини.

Також була реакція з Європи. Так, верховний представник ЄС із закордонних справ Жозеп Боррель заявив, що ухвалення Грузією закону про «іноагентів» суперечить цінностям і стандартам Євросоюзу.

На його думку, ухвалення закону в першому читанні є дуже поганим розвитком подій для Грузії. Так, закон може негативно вплинути на громадянське суспільство та засоби масової інформації.

Quote«Це суперечить заявленим цілям Грузії щодо вступу до Європейського Союзу, який підтримує переважна більшість громадян Грузії. Його остаточне ухвалення може мати серйозні наслідки для наших відносин», — сказав Боррель.
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини