Профспілки домовилися захищати українських і литовських трудових мігрантів

Українські і литовські профспілки підписали спільний договір про співпрацю для захисту трудових мігрантів обох країн.

Quote«Ми хочемо допомогти, щоб процес еміграції був цивілізованим і щоб права працівників, які приїжджають до нас в Литву, були дотримані, і вони мали ті ж умови, що й литовські робітники. Ми не хочемо соціального демпінгу», — сказала глава литовської профспілки LPS Solidarumas Христина Крупавичене на пресконференції в Києві в понеділок, пише «Інтерфакс-Україна».

Вона назвала проблемою те, що українці, які працюють в Литві, отримують 70% від зарплати, яку платять місцевим.

Відповідні документи вона підписала спільно з головою конфедерації вільних профспілок України Михайлом Волинцем.

У свою чергу заступник Волинця Наталія Левицька зазначила, що підписання подібних договорів про співпрацю дає можливість донести до українських громадян інформацію про законодавство країн, куди вони їдуть, про те, що вони можуть звертатися за допомогою і як їм легально працевлаштуватися.

Під час підписання договору сторони домовилися налагоджувати постійний моніторинг та обмін інформацією щодо ситуації на ринку праці обох країн, виробити загальні підходи для запобігання негативних наслідків міграції, а також захищати права та інтереси трудових мігрантів і членів їх сімей.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини

Шмигаль повідомив про 5 тис. нових ФОП, а у соцмережі йому пояснили, що це означає

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що кількість реєстрацій нових ФОП фактично повернулося до докризового періоду.

Засновник Rozetka розповів, що після туалетного паперу взялися купувати українці

В інтернет-магазині Rozetka за останній місяць в кілька разів зросли продажі робочих столів, крісел на коліщатках і ноутбуків. На думку засновника компанії Владислава Чечоткіна, це означає, що українці навчилися працювати вдома і планують і далі так працювати.

Топ-10 кращих університетів України. Куди вступати у 2020-му

Цього року останній шкільний дзвоник був незвичайним — в режимі онлайн, без лінійки, білих бантів і квітів. На щастя, пандемія не скасувала здачу ЗНО і вступ до закладів вищої освіти. Поки випускники активно готуються до іспитів, The Page проаналізувало останні рейтинги кращих закладів і склало свій список. Перші місця ми віддали університетам, які потрапили в світовий рейтинг QS World University Rankings-2020, далі йшли по торішньому списку центру міжнародних проектів «Євроосвіта» (він оновлюється наприкінці червня). Отже, наш Топ-10 кращих університетів України 2020.

style