Продаж майна боржників та банкрутів перевели на ProZorro

Кабінет міністрів прийняв рішення перевести продаж майна на електронні аукціони «ProZorro.Продажі». Це дозволить значно скоротити процедуру і розморозити «величезну кількість активів», які за останні роки були фактично заморожені, повідомив прем'єр-міністр Олексій Гончарук.

Quote«Це дозволить забезпечити прозорість процедури та збільшити ціну продажу майна боржників, включаючи майно неплатоспроможних банків», – зазначив у свою чергу міністр юстиції Денис Малюська.

Гончарук підкреслив, що раніше велика частина майна банкрутів в межах процедури відновлення платоспроможності боржників «розподілялася непрозоро, а права кредиторів не були захищені».

Quote«Ми в уряді зупиняємо роботу будь-яких систем, які викликають у нас підозри щодо їхньої упередженості або несправедливості», — сказав Гончарук, відповідаючи на питання The Page під час пресбрифінгу після засідання уряду.

Голова уряду зазначив, що за процедурою, яка діяла раніше, арештоване майно боржників часто оцінювалося неправильно, не виставлялося на торги чи виставлялося тільки тоді, коли був покупець на нього, або конкурси проводилися «під когось». «Тільки я особисто знаю щонайменше з десяток випадків, коли були претензії щодо різного роду махінацій на таких конкурсах», — говорить прем'єр. Як наслідок, довіри до такої системи не було.

Telegram Logo
Quote«Я б не хотів зараз когось огульно звинувачувати, але думаю, що тими товаришами, які мали відношення до старої системи і, зокрема, працювали з СЕТАМ, повинні зацікавитися правоохоронні органи», — резюмував Гончарук.

Продавати майно за новою процедурою почнуть з 21 жовтня — одночасно з набранням чинності Кодексу про банкрутство.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини