В Україні спостерігається посилення динаміки ринку праці, що супроводжується зростанням рівня заробітної плати та доступних робочих вакансій. Однак, незважаючи на цей загальний тренд, рівень безробіття серед ветеранів залишається високим та продовжує зростати.
Про це розповіла для NV виконуюча обов’язки виконавчого директора Українського ветеранського фонду Руслана Величко-Трифонюк.
Наголошується, що було проведене дослідження Українським ветеранським фондом у співпраці з платформами LobbyX та Work.ua. Воно показало, що більшість ветеранів відчувають труднощі при працевлаштуванні.
Згідно з цим дослідженням, 70% опитаних ветеранів вказали на проблеми з пошуком роботи після повернення з фронту. Також було виявлено, що 60% роботодавців готові наймати ветеранів, але лише 30% з них мають спеціальні програми для їхньої адаптації.
«Ці дані свідчать про те, що, попри готовність допомогти ветеранам, існує розрив між декларативними намірами та реальною підтримкою», – пояснює Величко-Трифонюк.
Зазначається, що згідно з даними дослідження, проведеного Українським ветеранським фондом, 77,5% опитаних ветеранів вказали на майбутні проблеми з пошуком роботи після повернення з фронту. Це вдвічі більше, ніж середній показник безробіття в країні.
«Ці цифри викликають тривогу, адже ветерани – це люди, які мають великий досвід, військову дисципліну та багато інших якостей, які можуть бути корисними на робочому місці. Проте, як показує практика, багато роботодавців не готові надавати ветеранам шанс», – заявила Руслана Величко-Трифонюк.
Вона додає, що з одного боку, 97% роботодавців заявляють, що готові наймати ветеранів. Але з іншого, абсолютна більшість (65,05%) опитаних роботодавців досі не мали досвіду роботи з ветеранами і лише 18,1% з них мають спеціальні програми для адаптації ветеранів на робочому місці.
«Це свідчить про те, що багато компаній не готові докладати зусиль та ресурсів в адаптацію ветеранів, попри їхній потенціал. Ситуація ускладнюється тим, що багато ветеранів зіштовхуються зі стереотипами та упередженнями з боку роботодавців. Є думка, що ветерани — це люди з психологічними проблемами, які можуть бути непередбачуваними на робочому місці. Проте такі стереотипи не відповідають дійсності та лише заважають ветеранам знаходити роботу», – пояснила експертка.