Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Приватбанк програв пов'язаній з Ігорем Коломойським авіакомпанії справу на 1,5 мільярда гривень

Фото: wikipedia

Фото: wikipedia

Верховний Суд 10 жовтня не задовольнив касаційну скаргу Приватбанку і залишив без змін рішення судів нижчих інстанцій. За ним фінустанові відмовили у визнанні кредиторських вимог до авіакомпанії «Дніпроавіа» Ігоря Коломойського на 1,5 млрд грн. Про це йдеться в ухвалі суду.

Суд ухвалював рішення в межах справи про банкрутство «Дніпроавіа».

Суд відмовився задовольнити скаргу Приватбанку через те, що угоди за кредитами, взятими з 2011-го по 2014 рік авіакомпанією (вимоги фінустанови включали винагороду і пеню за ними), визнали частково недійсними.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

У судових матеріалах також наголошується, що раніше Верховний Суд врахував, що «Дніпроавіа» виконав основне боргове зобов'язання перед «Приватбанком». Також суд встановив, що виплата винагороди у встановленому спірним договором порядку та розмірі «не розумна та несправедлива».

Контекст

  • У березні 2017 року Госпсуд Дніпропетровської області задовольнив позов Фонду держмайна і розірвав укладений у 2009 році між Фондом і компанією «Галтера» (пов'язують з Ігорем Коломойським) договір купівлі-продажу 94,5% акцій «Дніпроавіа». Суд вирішив списати акції авіакомпанії на користь держави.
  • Восени цього ж року авіакомпанія залишилася без літаків і в процедурі банкрутства (ініціатором справи про визнання банкрутом «Дніпроавіа» була «Укртатнафта», підконтрольна Коломойському). В авіакомпанії також закінчився термін дії сертифіката експлуатанта.
  • Але в червні 2018 року Дніпропетровський апеляційний госпсуд задовольнив скаргу компанії «Галтера» і скасував рішення госпсуду Дніпропетровської області від березня 2017-го. У третьому кварталі минулого року 99,5% акцій «Дніпроавіа» вже контролювала «Галтера».
  • А в січні 2019 року Верховний Суд частково задовольнив скаргу Фонду держмайна і скасував рішення судів нижчих інстанцій у справі за позовом Фонду до «Галтери» про розірвання договору щодо приватизації «Дніпроавіа» і передав його на розгляд до суду першої інстанції.

Коментарі

Всі новини