Потрапити на роботу до Америки стане важче: США ускладнили видачу віз

Влада США скоротить кількість «спеціальних професій» для іноземних робітників. Фото: Pixabay

Влада США скоротить кількість «спеціальних професій» для іноземних робітників. Фото: Pixabay

США посилюють умови видавання неімміграційних робочих віз для висококваліфікованих робітників H-1B, повідомляє Міністерство внутрішньої безпеки США.

Влада країни скоротить кількість «спеціальних професій» для іноземних робітників. Нові правила поширюються на ⅓ іноземців, які перебувають у США за робочою візою. Правила набудуть чинності через 60 днів після їхньої публікації у Федеральному реєстрі.

«Ми вступили в епоху, коли економічна безпека є невіддільною частиною національної безпеки. Простіше кажучи, економічна безпека – це безпека країни. У відповідь ми маємо зробити все, що в наших силах у рамках закону, щоби на першому місці стояв американський робітник», – сказав виконувач обов'язків держсекретаря Чад Вольф.

Telegram Logo

Контекст. Програма H-1B призначалася для того, щоби надати змогу роботодавцям задовольняти свої потреби в робочій силі й залишатися конкурентоспроможними у світовій економіці, однак тепер вона набагато розширилася, часто на шкоду працівникам зі США. Більш як пів мільйона віз було використано для переміщення американських робітників. Це призвело до зниження заробітної плати в низці галузей на ринку праці США і стагнації заробітної плати в деяких професіях.

Раніше Сенат США схвалив виділення $2 трлн для стимулювання економіки з метою подолання наслідків пандемії COVID-19. У планах уряду – виплатити кожному дорослому американцеві $1 тис. Документ підтримали 90 сенаторів (для схвалення необхідно 60 голосів). Згодом його схвалила й Палата представників Конгресу США.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини