Facebook Pixel
banner-kolo-md.jpg

Кабмін зареєстрував у Раді законопроєкт про скасування пільгового податку 2%. ФОПи проти

Кабінет міністрів зареєстрував у Верховній Раді проєкт закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування в період дії воєнного стану» № 8401.

Quote«Законопроєкт має на меті виконання Україною зобов’язань у рамках Меморандуму про економічну та фінансову політику від 8 грудня 2022 року, відповідно до якого, з-поміж іншого, Україна взяла на себе зобов’язання якнайшвидшого відновлення довоєнного стану податкової політики», – повідомив представник Кабміну у Верховній Раді Тарас Мельничук.

Про що йдеться в податковому законопроєкті

Документом передбачається, що деякі норми діють до припинення або скасування воєнного, надзвичайного стану, однак не пізніше, ніж до липня 2023 року. Йдеться про:

  • можливість для ФОПів і юридичних осіб бути платниками єдиного податку ІІІ групи із застосуванням ставки єдиного податку в розмірі 2% від суми доходу;
  • можливість для ФОПів — платників єдиного податку І та ІІ груп не сплачувати єдиний податок;
  • зупинення проведення документальних перевірок;
  • зупинення перебігу певних строків, визначених податковим законодавством та іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на органи контролю;
  • незастосування штрафних санкцій за порушення податкового законодавства, порушення правильності нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування; порушення порядку використання реєстраторів розрахункових операцій / програмних реєстраторів розрахункових операцій.

Також законопроєктом пропонується встановити, що в разі сплати платником податків протягом 30 календарних днів з дня наступного за днем отримання податкового повідомлення-рішення суми податкового зобов’язання, нарахованого за результатами документальних перевірок, які було відновлено або розпочато з липня цього року, штрафи, що нараховані на суму такого податкового зобов’язання, скасовуються, а пеня не нараховується. Сума сплаченого податкового зобов’язання оскарженню не підлягає.

ФОПи проти

Quote«Мені прикро за колег, які повірили в байки та перейшли на спрощену систему оподаткування: це й ФОПи, і колеги на загальній системі оподаткування. Найбільше постраждали, звісно, платники ПДВ, які втратили податковий кредит», — повідомив голова руху Save ФОП Сергій Доротич.

Він додав, що законопроєкт буде ухвалено. Коли — питання часу.

Quote«У Податковому кодексі є норма, яка дбає про стале законодавство. У передових країнах світу зміна податкового законодавства не може відбуватися раніше ніж за рік до введення таких змін. В українському Податковому кодексі написано за пів року. А законопроєкт запроваджує зміни з другого півріччя», — додав Доротич.

Контекст. 27 січня 2023 року Кабмін схвалив проєкт закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування в період дії воєнного стану», який сьогодні було зареєстровано в Раді.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉