Південна Корея відмовила українській делегації на чолі з міністром оборони Рустемом Умєровим у продажі зброї. Сеул це пояснив законодавчими обмеженнями та неможливістю поставок деяких систем озброєння через високий попит і експортні зобов’язання.
Про це повідомило видання SBS у четвер, 28 листопада.
Як йдеться в матеріалі, українська делегація зустрілася з південнокорейським президентом Юн Сок Йолем та міністром оборони Кім Йон Хюном.
Україна наголосила, що хотіла придбати, а не отримати безплатно певні системи озброєння. Зокрема, делегація вказала на:
- зенітно-ракетні комплекси середнього радіуса дії Cheongung,
- радіолокаційні системи,
- протиартилерійський радар,
- 155-мм артилерійські снаряди.
За словами видання, представники кількох оборонних компаній також заявили, що отримали запит від Києва стосовно продажу зброї. Однак південнокорейське оборонне відомство закликало компанії утриматися від контактів в індивідуальному порядку.
Сеул пояснив свою відмову тим, що продаж зброї порушує законодавство про зовнішню торгівлю яке обмежує експорт у зону бойових дій. Окрім цього, через високий попит на ЗРК Cheongung і експортні зобов’язання Республіка Корея не зможе передати цю зброю до 2030 року.
Що відомо про візит Умєрова до Південної Кореї
26 листопада 2024 року видання South China Morning Post повідомило, що українська делегація на чолі з міністром оборони Рустемом Умєровим планує відвідати Південну Корею у середу, 27 листопада.
Представники України планують обговорити з південнокорейськими колегами допомогу в озброєнні.
27 листопада Рустем Умєров зустрівся з президентом Південної Кореї Юн Сок Йолем.
Що відомо про співпрацю між Україною та Південною Кореєю
Після повідомлень про прибуття до рф північнокорейських військових для участі у війні проти України 21 жовтня 2024 року Південна Корея заявила, що може надіслати в Україну своїх військових і офіцерів розвідки.
Також військовий оглядач Девід Акс прогнозує, що зростання ролі КНДР у російсько-українській війні загрожує втягнути в конфлікт і Південну Корею.
29 жовтня президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з південнокорейським президентом Юн Сок Йолем, під час якої глави держав домовилися посилити обмін розвідданими на фоні включення військових Північної Кореї у війну.
Згодом Юн Сок Йоль заявив: делегація з Південної Кореї приїде в Україну, щоб поділитися інформацією щодо відправлення військових КНДР до росії та обговорити подальшу співпрацю.
6 листопада агентство Reuters повідомило, що Південна Корея розглядає можливість надіслати в Україну моніторингову групу через перебування північнокорейських військових в армії росії.
7 листопада президент Південної Кореї Юн Сок Йоль заявив, що не виключає прямого постачання зброї в Україну.