Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Постачання ракет «Гарпун» та інші підсумки зустрічі Контактної групи по Україні

Міністр оборони США Ллойд Остін

Міністр оборони США Ллойд Остін

Міністр оборони США Ллойд Остін провів сьогодні, 23 травня, у віртуальному форматі засідання Контактної групи з України. Він підкреслив прогрес, досягнутий після першої зустрічі групи на авіабазі Рамштайн у Німеччині минулого місяця, особливо наголосивши на військовій технікі Австралії, Канади та Великобританії, яку вони надали Україні після тієї зустрічі.

До цьогорічної віртуальної зустрічі приєдналися міністр оборони Олексій Рєзніков, заступник головнокомандувача ЗСУ та представник військової розвідки України. У ній також взяли участь нові країни, які не були присутні на зустрічі минулого місяця: Австрія, Боснія та Герцеговина, Колумбія, Ірландія та Косово. Таким чином, на зустрічі було представлено 47 країн, НАТО та ЄС.

Після завершення роботи групи Остін сказав, що 20 країн оголосили про нові пакети допомоги Україні у сфері безпеки, включаючи «надання критично необхідних артилерійських боєприпасів, систем берегової оборони, танків та іншої бронетехніки».

Зокрема, Данія погодилася надати пускові установки Harpoon та ракети, щоб допомогти Україні захистити своє узбережжя.

Чехія погодилася направити «істотну підтримку» Україні, у тому числі «пожертвувати бойові гелікоптери, танки та ракетні системи».

«Інші країни виступили з новими зобов'язаннями щодо навчання збройних сил України та підтримки її військових систем», – додав Остін.

Остін проведе третє засідання Контактної групи у Брюсселі 15 червня під час міністерської наради НАТО. «Звичайно, це не буде захід НАТО, але ми хочемо підтримувати, підтримувати, підтримувати темп цих зустрічей і я хотів використати свою поїздку до Європи, щоб переконатися, що ми нарощуємо наш імпульс», — сказав міністр оборони США.

Довідка. «Гарпун» (Harpoon) — американська протикорабельна крилата ракета, одна з найпоширеніших у світі.

Вона має дозвукову швидкість польоту, осколково-фугасну бойову частину масою 225 кг. Максимальна дальність стрілянини залежить від носія, модифікації ракети та цілевказівки і становить від 90 до 220 км.

Існує у різновидах:

  • авіаційного базування – AGM-84;
  • корабельного (берегового) базування – RGM-84;
  • для запуску із підводних човнів – UGM-84.

Ракета прийнята на озброєння у 1977 році, вона пройшла кілька модернізацій.

314628a12ae2411b.jpg


Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини