Facebook Pixel

Нижня палата парламенту США наклала санкції на Міжнародний кримінальний суд

5 червня стало відомо, що Палата представників США прийняла законопроєкт, який накладає санкції на Міжнародний кримінальний суд. Це відбулося після того, як прокуратура Міжнародного кримінального суду поклопотала про арешт прем’єр-міністра Ізраїлю Беньяміна Нетаньягу та міністра оборони Ізраїлю Йоава Галанта.

Про це пише Reuters.

За це рішення проголосували 247 парламентарів. Проти 155. З них було 205 республіканців та 42 демократи. Очікується, що законопроєкт не буде винесений на голосування в Сенаті, який незначно контролюється Демократичною партією.

Що загрожує суддям МКС у США

Згідно з новим законопроєктом, представникам Міжнародного кримінального суду заблокують в’їзд до США та анулюють їм американські візи. Також суддям МКС обмежать операції з майном США.

У чому прокуратура кримінального суду звинувачує Беньяміна Нетаньягу та Йоава Галанта

На думку прокуратури у Гаазі, керівництво Ізраїлю скоїло такі злочини:

  • Організували моріння голодом цивільних палестинців. Це відбулося під час блокади Гази.
  • Заподіяли сильних страждань або серйозної шкоди тілу чи здоров’ю цивільних палестинців.
  • Умисне вбивство цивільних.
  • Навмисні напади на цивільне палестинське населення.
  • Переслідування палестинців.

Нагадаємо, що 7 жовтня 2023 року палестинський ісламістський рух ХАМАС здійснив найбільший напад на Ізраїль за останні роки. ХАМАС та союзні угруповання захопили близько 240 заручників, більшість з яких ще перебувають у полоні. Ще 1200 ізраїльтян було вбито палестинськими військовими. Палестинці заявляють про 35 тис. вбитих мирних мешканців автономії.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉