Facebook Pixel

Норвезький пенсійний фонд минулого року заробив рекордні $180 млрд

Державний пенсійний фонд Норвегії минулого року заробив рекордні 1,7 трлн норвезьких крон ($180 млрд) завдяки ралі на фондових ринках. У відсотковому вираженні дохід склав майже 20% — це другий найбільший результат за весь час існування фонду. Минулого року уряд Норвегії вніс до фонду 18 млрд крон.

2018 року фонд втратив 485 млрд крон — це стало першим збитком за сім років. Середньорічний дохід фонду останні десять років становить майже 8%, а показник прибутку з урахуванням інфляції та витрат на управління дорівнює 6%, повідомило видання CNBC.

Минулого року інвестиції в акції принесли дохід на рівні 26%. Майже по 8% доходу принесли також інвестиції в інструменти з фіксованою дохідністю та нерухомість.

Telegram Logo

Вкладення фонду в акції наприкінці минулого року склали майже 71% інвестиційного портфелю фонду, із них майже 27% було вкладено в облігації та ще майже 3% в нерухомість.

Голова «Банку Норвегії» Ейстейн Ульсен зазначив, що минулий рік був дуже добрим для фонду, чия ринкова вартість зросла майже на 2 трлн крон – до 10 трлн крон.

Контекст. Державний пенсійний фонд Норвегії було створено 1990 року. За управління фондом відповідає Norges Bank Investment Management (NBIM) — спеціальний підрозділ норвезького центробанку. Аби не впливати на інфляцію в країні, фонд переважно інвестує за її межами.

Фонду належить 1,5% усіх акцій в світі, а найбільшу частку його активів у понад 9 тис. компаній займають цінні папери Apple, Microsoft, Alphabet, Nestle та Amazon.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини