Норвегія надає Україні $94,9 млн на закупівлю газу: яка компанія отримала кошти
Норвегія надасть Україні 1 млрд норвезьких крон ($94,9 млн) на фінансування імпорту газу в Україну. Кошти отримує державна компанія «Нафтогаз» через Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) і спрямує на закупівлі газу у західних країн. Про це повідомили в норвезькому уряді.
Як Норвегія допомагатиме Україні купувати газ на Заході
У 2025 році українська державна компанія «Нафтогаз» отримає $94,9 млн від Норвегії через ЄБРР, які спрямують на потреби споживання та збільшення запасів газу у разі подальших атак на газову інфраструктуру.
«Більш безпечне енергопостачання має важливе значення для стійкості України. Існує нагальна потреба у збільшенні фінансування імпорту газу, щоб забезпечити електроенергією та опаленням будинки, підприємства і державні установи. Норвегія робить свій внесок у задоволення цієї потреби», — сказав прем’єр-міністр Йонас Гар Стьоре.
Це фінансування збільшить загальний внесок Норвегії у закупівлю газу для України до 3,6 млрд норвезьких крон ($218 млн) починаючи з 2022 року. Зокрема, минулоріч закупівлю газу в якості гарантії Норвегія спрямувала майже $60 тис.
«Ми ще не знаємо, скільки газу Україні потрібно буде імпортувати цього року, але внесок Норвегії дозволить Україні краще впоратися з наслідками нових атак з боку Росії та провести необхідні приготування до наступної зими», — сказав міністр закордонних справ Норвегії Барт Ейде.
В норвезькому уряді також зазначили, що ЄБРР кілька років співпрацює з «Нафтогазом», зокрема стосовно корпоративного управління. Залучення коштів через ЄБРР допомагає зменшити ризики, такі як ризик корупції та фінансових порушень.
Нагадаємо, через російські удари по енергоінфраструктурі та швидке виснаження запасів Україна збирається імпортувати 5 млрд кубометрів газу з Європи, що є рекордним об’ємом.
У лютому 2025-го Україна імпортувала найбільше газу за останні півтора року – 511,8 млн куб. метрів. Порівняно з січнем обсяги імпорту зросли у 12 разів, оскільки Україна скоротила видобуток газу після російських атак.