Facebook Pixel

НБУ подав у Раду законопроєкт про перейменування копійки на шаг

Національний банк України подав у Верховну Раду законопроєкт про перейменування копійки на шаг. НБУ вважає, що зміна назви відновить історичну справедливість та дасть змогу розірвати останні зв’язки з рф.

Відповідне звернення опублікував голова фінансового комітету ВР Данило Гетманцев.

Нацбанк стверджує, що відродження шагу у грошовому обігу України дасть змогу розірвати останні зв’язки, що поєднують національну валюту з рф. Окрім цього, це остаточно завершить грошову реформу, розпочату на початку 1990-х років. Тоді, зокрема, й були викарбувані перші експериментальні зразки монет.

Quote«Дерусифікацію та декомунізацію в монетарній сфері ми вважаємо обов’язковою умовою для ствердження української грошової одиниці як невід’ємного атрибуту суверенної держави та сучасної української нації. Адже національна валюта, як і державні символи України: Державний Герб України, Державний Гімн України, Державний Прапор України, є маркером державної унікальності та самобутності, який презентує нашу країну», — наголошує Національний банк.

НБУ також зазначив, що оголосив про цю ініціативу після дослідження національних традицій та історії грошового обігу України.

Так, разом з відповідними фахівцями співробітники банку дійшли висновку, що назва «копійка» є чужорідною для України. Окрім цього, вона фактично символ російської окупації, принаймні впродовж останніх 3-х ст.

У зв’язку з цим НБУ розробив проєкт законодавчих пропозицій, які спрямовані на зміну назви «копійка» на «шаг». Для його реалізації потрібно внести зміни до:

  • Законів України «Про Національний банк України»;
  • «Про ринки капіталу та організовані товарні ринки»;
  • «Про пенсійне забезпечення»;
  • а також окремим законопроєктом – до Податкового кодексу України.

Нацбанк стверджує, що для ухвалення таких законодавчих змін не передбачає додаткових витрат, а також карбування шагів не передбачатиме миттєвого вилучення копійок.

Quote«Національний банк планує у 2025 році відкарбувати 20 мільйонів монет. І лише від нас з вами зараз залежить, чи будуть це радянські копійки, чи наші українські ШАГИ!» — йдеться в повідомлені.

Нагадаємо, у 28-й день народження гривні, 2 вересня 2024 року, Національний банк ініціював зміну назви розмінних монет в Україні.

Подякувати 🎉