Facebook Pixel

Для взаємодії на землі та в небі: НАТО розробляє армію роботів, — The Times

Країни НАТО активно працюють над створенням нових видів озброєння, що забезпечить їм технологічну перевагу над росією. Про це пише The Times.

Міністр оборони Латвії Андріс Спрудс заявив, що наразі цей апарат використовується лише «в обмеженому масштабі», але НАТО прагне забезпечити його безперебійну роботу на «глибшому рівні». Це передбачає можливість координувати численні роботизовані системи, які зможуть діяти разом — наземні роботи та повітряні дрони, що контролюються військовими далеко від передової.

Quote«Майбутнє сучасної війни визначається в Україні. Збереження технологічної переваги є вкрай важливим для протистояння російській загрозі. Я хочу підкреслити необхідність не допустити відставання», — зазначив прем'єр-міністр Естонії Крістен Міхал.

На його думку, попередні оборонні зобов'язання НАТО були «недостатніми» і можуть «залишити нас позаду». Прем'єр вважає, що країни Альянсу повинні постійно ставити нові цілі. Як зазначає видання, також була створена високоточна зброя Beak, відома як «літаючий Джавелін». Ця система запускає боєприпас і повертається на базу, що є більш економічним варіантом порівняно з дорогими дронами-камікадзе.

Також розроблено безпілотний наземний транспортний засіб для евакуації поранених військових до безпечних зон, а також безекіпажний надводний корабель для патрулювання територій. Однак, попри технологічні зусилля НАТО, країни-члени стикаються з іншими викликами. Одним із них є можливий прихід Дональда Трампа на посаду президента США. За словами Міхала, він, подібно до Трампа, прагне, щоб союзники НАТО збільшили свої оборонні внески. Естонія найближчим часом планує виділяти на оборону 3,5% від національного доходу, тоді як Велика Британія виділяє на це 2,3% ВВП.

Політик також підтримує план перемоги, запропонований президентом Володимиром Зеленським, називаючи його «надійним». Це б зміцнило позиції України та змусило б Росію сісти за стіл переговорів.

Quote«Навпаки, бо, відверто кажучи, ми знаємо Росію — для них ввічливість є ознакою слабкості», — підкреслив Міхал.

Він також висловився проти обмежень на застосування Україною зброї великої дальності. Прем'єр-міністр Латвії Евіка Сіліна зазначила, що очікування результатів виборів у США створило «непередбачуваність» в умовах конфлікту в Україні та на Близькому Сході. За її словами, союзникам необхідне потужне лідерство з боку Сполучених Штатів.

Подякувати 🎉