Facebook Pixel

Наскільки ефективними були ліміти на перекази у 150 тис. грн від НБУ

Обсяги переказів з картки на картку зменшились на 80 млрд грн на місяць – із 250 млрд грн до 170 млрд грн – після того, як НБУ ввів на них обмеження. Це стосується переказів банківських клієнтів, які не змогли пояснити мету переказу та джерело походження коштів.

Про це пише «Економічна правда» з посиланням на слова заступника голови Нацбанку Дмитра Олійника.

За словами Олійника, зараз НБУ розробляє законопроєкт про створення реєстру дропів (особи, які за плату надають шахраям доступ до своїх банківських даних, включаючи карти, рахунки, пін-коди та доступ до інтернет-банкінгу).

Quote«Відповідний законопроєкт найближчим часом направимо на розгляд комітету парламенту», – зазначив Олійник.

Він також сказав, що цей реєстр запрацює щонайменше через пів року після того, як закон буде ухвалено.

За даними НБУ, людина, яка потрапить у новостворений реєстр дропів, перебуватиме там не постійно і зможе з нього вийти. Для таких людей встановлюватимуть жорсткіші обмеження на перекази коштів.

Що відомо про ліміт НБУ на карткові перекази фізосіб

1 квітня 2025 року закінчився тимчасовий ліміт на карткові перекази фізосіб у 150 тис. грн на місяць.

Національний банк з 1 жовтня 2024 року встановив ліміт у 150 тис. грн на місяць для переказів фізичних осіб з картки на картку (відомі як перекази P2P, C2С).

Тоді НБУ заявив, що введений ліміт діятиме тимчасово – до кінця березня 2025 року. Обмеження поширюється лише на вихідні перекази між рахунками клієнта, відкритими в одному банку, на рахунки інших фізичних осіб.

Ліміт діє лише на суму вихідних переказів за усіма рахунками клієнта, відкритими в одному банку, на рахунки інших фізичних осіб.

Водночас ліміт не застосовується до рахунків волонтерів, які відповідають критеріям НБУ, та осіб, які мають доходи з підтверджених джерел більше за суму обмежень.

Подякувати 🎉