Під час Революції Гідності вбивали мітингувальників саме українські правоохоронці за наказом тодішньої влади та під впливом росії.
Про це повідомив очільник Департаменту у «справах Майдану» Офісу генпрокурора Олексій Донський, передає «Укрінформ» з брифінгу.
«Якщо брати події 30 листопада 2013 року, по яких у судах є чимало проваджень стосовно організаторів того злочину і виконавців, то раніше ми розглядали їх у площині насильницьких дій щодо розгону учасників акції протесту. Однак подальший розвиток подій, докази, які стали доступними після повномасштабного вторгнення, дали нам підстави оцінити те, що відбулося, як умисні, цілеспрямовані дії, мета яких полягала у тому, щоб українська влада на той момент пройшла певну точку неповернення», — сказав Донський.
Водночас росія мала значний вплив на ухвалення рішень української влади на чолі з президентом-втікачем Віктором Януковичем, яка й давала вказівки українським правоохоронцям на організацію і виконання убивств мітингувальників 18-20 лютого 2014 року.
Очільник департаменту уточнив, що були особи, які перед розгоном акції хотіли залишити цю територію, але їм не дали: «Тобто вони намагалися на Інститутську вийти, а їх направляли до Консерваторії, вони намагалися вийти звідти – а їх не випускали».
«Ми отримали достатні докази і можемо впевнено сказати, що це була цілеспрямована акція побиття з метою позбавити українську владу можливості подальших хитань то до євроінтеграції, то до російського напрямку. Далі вже українська влада робила саме те, чого вимагало від неї керівництво Російської Федерації», — заявив Донський.
«Гібридна агресія здійснювалася руками українських правоохоронців за вказівкою тодішньої влади. Не потрібно залучати як виконавців росіян там, де можуть вчиняти злочини українські правоохоронці. У цьому біль цієї ситуації», — додав Донський.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також
Оптимальна швидкість, широка експертиза та здорова дистанція: три орієнтири для бізнесу