Витрати Держбюджету-2020 на підвищення окладу співробітників першого тарифного розряду в зв'язку зі збільшенням мінімальної зарплати складуть 2,9 млрд грн.
«Для збереження співвідношення між розміром посадового окладу співробітника першого тарифного розряду єдиної тарифної сітки і мінімальною зарплатою, яке склалося в нинішньому році (44,5%), передбачено збільшення видатків на 2,9 млрд грн на підвищення розміру посадового окладу працівника до 2,225 тис. грн», — повідомили агентству «Інтерфакс-Україна» в прес-службі Міністерстві фінансів.
Держбюджет-2021 буде враховувати підвищення мінімальної зарплати з січня до 6 тис. грн і з липня до 6,5 тис. грн. Ці параметри закладені і в затвердженому макроекономічному прогнозі, на основі якого буде будуватися проект бюджету.
Отже, витрати на підвищення мінімальної зарплати закладені розрахунок держбюджету і будуть передбачені в рамках загального балансу його показників на наступний рік.
У Мінфіні також повідомили, що в цьому році завдяки збільшенню мінімальної заробітної плати близько 1,7 млрд грн додатково отримає Пенсійний фонд. Ще 1,2 млрд грн ПДФО розподіляться між місцевими бюджетами і держбюджетом.
Глава Мінфіну, Сергій Марченко переконаний, що легальний бізнес ніяких змін з підвищенням мінімальної зарплати не відчує. У той же час, невдоволення будуть висловлювати ті компанії, які платять податки тільки з 4 723 грн мінімальної зарплати, а інші видають у конвертах.
Як повідомлялося, президент Володимир Зеленський подав до парламенту законопроект №3963 з поправками до Держбюджету-2020 року, які враховують зростання мінімальної зарплати з 4,723 тис. грн до 5 тис. грн з 1 вересня 2020 року.
Додаткові витрати держбюджету на підвищення посадового окладу працівника першого тарифного розряду будуть компенсовані за рахунок економії на обслуговуванні держборгу. Економія в 3,5 млрд грн виникла за рахунок зміцнення курсу гривні в порівнянні з прогнозними показниками на підставі якого був розрахований Держбюджет-2020.