Facebook Pixel

Берег Маврикію заливає мазутом: судно, яке сіло на мілину, розкололося навпіл

Японський балкер (суховантаж), який сів на мілину біля берегів Маврикію, розколовся навпіл. Мазут, що залишився, ще швидше потрапляє в океан.

Буксирування носової частини судна вже розпочалося. Її планують затопити не менш як за тисячу кілометрів від берега, пообіцяла влада острова. Про це повідомило Euronews.

Контекст. 25 липня суховантаж MV Wakashio, який плаває під панамським прапором, на борту якого було близько чотирьох тисяч тонн нафтопродуктів, врізався у риф в районі знаменитого морського заповідника Блю-Бей, і в ньому виникло протікання.

eexf3jzxsaeuzyk.jpg

Значну частину мазуту було відкачано з судна минулого тижня. Однак із пробоїни вилилося близько тисячі тонн пального. Воно розлилося вздовж берегової лінії, зокрема в природоохоронних зонах. Боротьбу із забрудненням відчайдушно ведуть тисячі жителів острова. Вони споруджують водні бар'єри з листя, соломи, цукрової тростини, збирають нафтопродукти на мілководді.

bezymyannyy.jpg

Аварія, на думку вчених, призвела до екологічної катастрофи небувалих для острова масштабів. На ліквідацію її наслідків, вважають екологи, знадобляться десятки років.

Маврикійська влада готує позов до японської компанії, яка володіє судном, щодо компенсації збитків.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉