Facebook Pixel

КСУ визнав неконституційним право президента призначати голів НАБУ та ДБР

Законопроєкт, яким президент України Володимир Зеленський хотів наділити себе повноваженнями призначати і звільняти голів Національного антикорупційного бюро (НАБУ) і Державного бюро розслідувань (ДБР), визнаний неконституційним.

На думку Конституційного суду (КСУ), Зеленський міг створити загрозу незалежності цих органів, спробувати зконцентрувати владу і почати конкурувати з органами виконавчої влади, повідомили в прес-службі КСУ.

Законопроєктом №1014 президент хотів отримати крім повноважень призначати та звільняти глав НАБУ та ДБР, можливість створювати органи для моніторингу та контролю діяльності суб'єктів господарювання в окремих сферах.

Telegram Logo

У разі прийняття цього законопроєкту міг би порушитися баланс конституційних повноважень між президентом та Кабміном: у країні з'явилися б дві паралельних виконавчих влади, що порушило б гарантії прав і свобод людини і громадянина.

На думку КСУ повноваження, якими хотів наділити себе Зеленський могли б позначитися на ефективній діяльності підприємців.

КСУ вирішив, що законопроект не відповідає вимогам частини першої статті 157 Конституції.

Коментарі

Всі новини