Комітет Верховної Ради з питань фінансів ухвалив законопроєкт, що передбачає скасування Комісії з регулювання азартних ігор. Згідно з документом, буде створено новий орган, а також введено суттєві обмеження на рекламу азартних ігор. На засіданні 27 листопада комітет підтримав законопроєкт № 9256-д, який пропонує ліквідацію Комісії з регулювання азартних ігор та лотерей (КРАІЛ) і введення обмежень на рекламування азартних ігор. Про це повідомив нардеп Ярослав Железняк.
«Комітет нарешті ухвалив законопроєкт №9256-д про посилення контролю на гральному ринку. За – 23, утрималися – 1», – повідомив Железняк у Telegram.
Нардеп поділився основними змінами щодо регулювання грального бізнесу
КРАІЛ скасовується. До 1 квітня 2025 року буде створений новий орган, а також визначено міністерство, яке займатиметься політикою у сфері грального бізнесу та лотерей.
Вводиться механізм блокування доступу до нелегальних гральних вебсайтів і мобільних додатків.

Забороняється реклама азартних ігор, за винятком випадків: на телебаченні та радіо в нічний час, в медіа для осіб старше 21 року, а також на платформах і в пошукових системах із аудиторією старше 21 року.
Також забороняється:
- пропонування або надання компенсації витрат на участь в азартних іграх;
- здійснення дзвінків або надсилання повідомлень невизначеному колу осіб;
- пропонування бонусів безкоштовно замість внесення ставки.
У рекламі заборонено залучення військових, волонтерів, популярних осіб, а також використання тематики, що пов'язана з війною.
Ліцензії не можуть отримувати особи, які раніше були власниками чи посадовими особами гральних компаній, що мають податковий або ліцензійний борг.
Розрахунки в азартних іграх повинні здійснюватися виключно у грошовій формі через поточні банківські рахунки. Використання інших платіжних послуг заборонено.
Спонсорство дозволено лише в спорті.
Лотереї підпадають під більшість обмежень, що стосуються грального бізнесу, включаючи вимоги до репутації посадових осіб, податкових зобов'язань, відносин із країною-агресором та використання лише банківських розрахунків.
Іноземні суб'єкти з відповідним досвідом можуть отримати ліцензію на проведення державних лотерей.
Уточнюються вимоги щодо обов'язкового використання РРО в гральному бізнесі.
Визначено, що особи, пов'язані з країною-агресором, не можуть отримати ліцензію, і забороняється використання їх брендів.
Встановлюються ліміти на витрати та час гри, а також обов'язкові перерви.
Вводяться «контрольні закупівлі» під час перевірок з відеофіксацією.
Забороняється прийняття ставок в кредит або з відстроченою оплатою.