Мирова транзитна угода між «Газпромом» і «Нафтогазом», яку уклали наприкінці 2019 року, не передбачає повернення активів Росії, конфіскованих Антимонопольним комітетом України (АМКУ).
Про це на пресконференції повідомив виконавчий директор «Нафтогазу» Юрій Вітренко, передає «Інтерфакс-Україна».
За його словами, «Газпром» відмовився від компенсації за конфісковане майно.

«Ця історія є закритою», — сказав Вітренко.
Контекст. У січні 2016 року АМКУ оштрафував «Газпром» на 85 млрд грн за зловживання монопольним становищем на ринку транзиту природного газу України. Пізніше сума штрафу зросла до 172 млрд грн за рахунок пені за його несплату. За нинішнім курсом це близько $ 7,4 млрд.
У Києві заарештували рахунки «Газпрому», дивіденди від участі в «Газтранзиті», акції «Газтранзиту», акції «Інституту «Южніігіпрогаз», частки в компаніях «Газпром збут Україна» і «Міжнародний консорціум з управління і розвитку газотранспортної системи України». У серпні 2018 року на аукціоні продали акції «Южніігіпрогаз», в січні — акції «Газтранзиту».
«Газпром» 25 жовтня 2018 року почав арбітражний розгляд проти України через штраф АМКУ. «Газпром» просив арбітраж ухвалити рішення про виплату грошового відшкодування, а також про застосування інших засобів правового захисту.
Спір «Газпрому» з Україною про антимонопольний штраф у розмірі $7,4 млрд повинен був розглядатися в Женеві.
Новий контракт про транзит газу на п'ять років 30 грудня підписали виконавчий директор «Нафтогазу» Юрій Вітренко і глава «Газпрому» Олексій Міллер. Старий контракт діяв до 1 січня 2020 року.
Компанії також домовилися про відкликання та врегулювання судових спорів.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також