Київрада затвердила правила для підключення 4G у метро

Київська міська рада під час пленарного засідання ухвалила рішення щодо встановлення плати за доступ мобільних операторів до елементів інфраструктури будівництва енергетики, кабельної каналізації, електрозв'язку та будинкової розподільчої мережі комунальної власності.

Згідно з повідомленням Київської міськради, щомісяця столичний бюджет отримуватиме податки від операторів мобільного зв’язку за користування інфраструктурою міста.

Заступник секретаря Київради Володимир Прокопів зазначив, що з ухваленням цього рішення очікується покращення якості зв’язку та поява 4G у метрополітені.

Розмір оплати за доступ до інфраструктури встановлюватиметься підприємствами, установами та комунальними організаціями, які є їхніми балансоутримувачами чи власниками. Однак ціна буде обмежена законом про доступ до інфраструктури з метою розвитку телекомунікаційних мереж.

Контекст. Три мобільні оператори «Київстар», Vodafone та Lifecell 5 березня запустили 4G на станції метро «Академмістечко». Старт обійшовся у 150 млн грн, заявив на пресконференції радник мера столиці Максим Бахматов.

Зв’язок четвертого покоління запустили завдяки договору сервітуту між операторами та «Київжитлоспецексплуатацією», який вони уклали раніше. Згідно з ним, «Київстар», Vodafone та Lifecell можуть модернізувати частину обладнання, яке встановлено на «Академмістечку», за стандартами 4G.

Інтернет у столичну «підземку» намагалися провести у 2016 році на 11 станціях метро. Компанія «Фідомобайл» тоді запустила Wi-Fi у тестовому режимі. Але через банкрутство «материнської» компанії — «Фідобанку» — інтернет так і не з'явився. На початку 2019 року мер Києва Віталій Кличко оголосив новий конкурс на охоплення київського метрополітену бездротовим інтернетом.

У липні 2019 року Huawei перемогла в конкурсі на будівництво 4G у метрополітені Києва. До початку тендеру китайська компанія оцінювала будівництво 4G-мережі приблизно на суму $10 млн.

У листопаді Максим Бахматов заявив, що до 4G спочатку підключать десять станцій: «Академмістечко», «Житомирську», «Святошин», «Нивки», «Мінську», «Оболонь», «Героїв Дніпра», «Сирець», «Дорогожичі» та «Лук'янівську». Наприкінці 2020-го — на початку 2021-го 4G з'явиться також на інших станціях і в тунелях.

Читати на The Page