Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Голлівудських блокбастерів немає, IMAX пішла, грошей бракує — як виживають кінотеатри на росії

Канадська IMAX вийшла з рф і заборонила використовувати свою систему. Фото: Pixabay

Канадська IMAX вийшла з рф і заборонила використовувати свою систему. Фото: Pixabay

Кінотеатри на росії скаржаться, що не можуть демонструвати в IMAX навіть вітчизняні фільми, хоча й володіють відповідним обладнанням. Річ у тім, що канадська компанія IMAX повністю вийшла з рф і не дала дозвіл на показ фільмів із використанням своєї широкоформатної кінематографічної системи. Про це, як пише «УП» із посиланням на «Коммерсант», повідомив очільник об'єднаної кіномережі «Сінема Парк» і «Формула кіно» Олексій Васясін.

Quote«Технічно проєктор може показати будь-який фільм. Інше питання, що показати фільм у форматі IMAX без дозволу IMAX не можна. Навіть російські фільми в цьому форматі — «Рух угору», «Сталінград» — зараз, на жаль, показувати ми не можемо, бо є пряма заборона з боку компанії на використання формату», — сказав він.

Утім, Васясін висловив упевненість, що IMAX ще повернеться на росію «за першої нагоди». За його словами, якщо канадська компанія не змінить свою позицію, на неї чекатиме суд.

За оцінкою Васясіна, нині російські кінотеатри переживають ще гірші часи, ніж під час пандемії коронавірусу. Це пояснюється, зокрема, виходом із російського ринку голлівудських блокбастерів. Спроба реанімувати галузь, запустивши в прокат китайські, корейські та радянські стрічки, очікуваного прибутку не принесла — лише 5% довоєнних зборів. Також Васясін поскаржився, що грошей на підтримку, як це було під час локдаунів, держава не дає.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Quote«Для держави, як це не сумно, культура ніколи не була першочерговою», — додав він.

Контекст. Канадська IMAX повністю вивела свій бізнес із росії 1 червня цього року.

Коментарі

Всі новини