Facebook Pixel

Кабмін згадав про борги за «велике будівництво» до Євро-2012 і пообіцяв вирішити питання

Після проведення Євро-2012 залишилися борги на сотні мільйонів гривень. Фото: «Укрінформ»

Після проведення Євро-2012 залишилися борги на сотні мільйонів гривень. Фото: «Укрінформ»

Кабінет міністрів має намір визначити потребу в коштах і розробити дорожню карту щодо аеропортів та об'єктів спортивної інфраструктури, будівництво яких було розпочато і не завершено до проведення в Україні чемпіонату Європи 2012 року з футболу.

Це борги, які були переписані після ліквідації декілька державних організацій. Аеропорти частину своєї інфраструктури добудували за власній рахунок, але у них досі є борги перед підрядниками. Частина боргів підтверджені, частина оскаржуються, тому що об'єкти не введені в експлуатацію. Про це міністр Кабінету міністрів Олег Немчінов розповів агентству «Інтерфакс-Україна».

Навіть на НСК «Олімпійський» ще залишилася так звана третя черга – це зона гостинності, яка частково побудована, але не введена в експлуатацію.

Telegram Logo

Міністр сказав, що в уряді проводиться аналіз ситуації, щоб зрозуміти, як використовуючи більше 4 млрд грн коштів, заморожених на рахунках держпідприємства «Фінінпро» («Фінансування інфраструктурних проектів»), яке займалося цими об'єктами, почати закривати борги і вводити проєкти в експлуатацію.

«На одному з останніх засідань уряду було прийнято рішення по Одеському аеропорту. Прем'єр також дав доручення розібратися, яка ситуація з аеропортами Харкова, Львова, з двома аеропортами в Києві, а також зі стадіонами та іншими інфраструктурними об'єктами», – пояснив він.

Контекст. За даними «Фінінпро», яке свого часу було створено наказом Національного агентства з підготовки та проведення в Україні Євро-2012 («Укрєвроінфрапроєкт») для здійснення залучення коштів під держгарантії, борг аеропорту «Львів» ім. Данила Галицького становить 418,3 млн грн, «Арени Львів» – 114 млн грн, «Автомобільних доріг» (Львів) – 148,5 млн грн, аеропорту «Донецьк» – 122,5 млн грн, НСК «Олімпійський» – 139 млн грн.

Коментарі

Всі новини