Кабмін планує взяти у Євросоюзу 26 млн євро допомоги для земельної реформи

Фото: УНІАН

Фото: УНІАН

Для прозорого управління сільськогосподарськими ресурсами та для проведення земельної реформи Кабмін планує залучити 26 млн євро допомоги від Європейського Союзу (ЄС).

Про це повідомив прем'єр-міністр України Олексій Гончарук.

«Схвалили проєкт Угоди про фінансування заходу «Підтримка ЄС для розвитку сільського господарства і малих фермерських господарств в Україні», — повідомив Гончарук.

Ці 26 млн євро планують витратити на підтримку малих ферм, підтримку проведення земельної реформи та на інституційну реформу в сільському господарстві та в сільській місцевості.

Щоб отримати гроші від ЄС, представники уряду повинні підписати відповідну угоду з Євросоюзом.

Контекст. Верховна Рада вже проголосувала у першому читанні за законопроєкт №2178-10 — його подали депутати від «Слуги народу». Він передбачає скасування з 1 жовтня 2020 року заборони на продаж сільгоспземлі будь-якої власності.

Втім, ухвалений законопроєкт дозволяє купувати землю лише українським громадянам і компаніям. Заборона для іноземців буде діяти до 2024 року. Виняток передбачили тільки для агрокомпаній, які зареєстровані в Україні понад трьох років і в яких було оформлено право оренди або емфітевзису (право користування чужою земельною ділянкою) до відкриття ринку.

У Кабміні також повідомляли, що після відкриття ринку землі мінімальна вартість одного гектара складе 25-30 тис. грн ($1-1,2 тис.) за гектар.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини