Інвестори в пошуках доходу звернулися вже й до «сміттєвих» облігацій

З кінця березня інвестори вклали у фонди американських «сміттєвих» облігацій $60 млрд. Фото: technocodex

За підсумками липня прибуток інвесторів від вкладень у фонди «сміттєвих» облігацій склав 4,78%, що є максимальним показником з жовтня 2011 року. Про це повідомила Financial Times із посиланням на дані ICE Data Services.

За даними EPFR (Emerging Portfolio Fund Research, організація, яка відстежує притоки/відтоки коштів в інвестиційні фонди та розподіл коштів), з кінця березня інвестори вклали у фонди американських «сміттєвих» облігацій понад $60 млрд.

«Сміттєвими» називають облігації з низьким кредитним рейтингом (нижчим за інвестиційний). Через підвищений ризик за ними виплачується вищий відсоток.

Високий попит на ці облігації вплинув на їхню середню прибутковість: за липень вона скоротилася з 6,85% до 5,46% — це найбільше місячне зниження з травня 2009 року.

Динаміка прибутковості «сміттєвих» облігацій

Зростання попиту на «сміттєві» облігації пояснюється бажанням інвесторів знайти прибутковіші фінансові інструменти на тлі скорочення прибутковості за облігаціями компаній з інвестиційним рейтингом (зараз у США середня ставка за такими паперами становить менш як 2% річних).

Додатково. Відносно вдале нещодавнє розміщення єврооблігацій України значною мірою пояснюється тими ж причинами, що й зростання попиту на «сміттєві» облігації. Досить надійних інструментів із прибутковістю 7,25% (як за українськими облігаціями) у світі зараз небагато.

Читати на The Page