Мир із Путіним, падіння рейтингу та строк для Венедіктової: що розповів Зеленський в інтерв'ю BBC

Фото: скріншот / YouTube BBC Україна

Фото: скріншот / YouTube BBC Україна

Президент Володимир Зеленський у Лондоні дав інтерв'ю для програми ВВС HardTalk. У ньому він розповів про свої плани щодо врегулювання збройного конфлікту на сході країни, ймовірні кадрові перестановки в уряді та прокоментував падіння свого рейтингу.

Зеленський прокоментував ситуацію на сході України та запевнив, що вдалося забезпечити припинення вогню.

Telegram Logo
Володимир Зеленський
Володимир Зеленський
Президент України

Ми розуміємо всі сьогодні, що у нас є тільки нормандський формат, і ми йдемо за мінським напрямком. Ми розуміємо, що суб'єкти в мінському процесі — ми та Російська Федерація. Ми вдячні посередництву ОБСЄ на цьому складному шляху.

Але перший найголовніший пункт був забезпечити стале припинення вогню. Я вважаю, що сьогодні цей пункт виконаний.

Щодо речей, слів, які йдуть з Кремля. Я розумію, для чого це, проте я таки хочу вам сказати, що ми готові йти за Мінськом.

Також президент України розповів, чи вірить він у можливість домовитися з президентом Росії Володимиром Путіним і чи готовий піти з посади, якщо не зможе закінчити війну.

Я вірю в це. В іншому разі я не йшов би в президенти України. Це дуже складно, і тут нам потрібна допомога всього світу, це правда. Але я не втрачаю цю віру.


Якщо я не зможу закінчити війну, це означає, що потрібно, щоби прийшла інша людина, яка спроможна закінчити цю трагічну історію між нашими країнами.

Володимир Зеленський

Володимир Зеленський

Президент України

Незабаром вибори президента США. За пост глави держави змагатимуться чинний президент Дональд Трамп і колишній віцепрезидент Джо Байден. Зеленський прокоментував імовірну перемогу Байдена, а також розповів, чи підтримає Україну Трамп, якщо залишиться на посаді.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!
Володимир Зеленський
Володимир Зеленський
Президент України

Я не граюся в ті чи інші такі, знаєте, дрібні речі, які можуть вплинути як на вибори в США, так потім і на те, що відбувається в моїй країні. На відмову у військовій підтримці чи підтримці стратегічного партнера, чи підтримці в плані санкційної політики. Тому я в це не граюся і ніколи не буду гратися — вони окрема країна.

А щодо коментарів пана Трампа, він така людина. Ми чуємо багато його коментарів з різних питань, але я знаю, що він особисто підтримує Україну.

Так само я чув таке і від пана Байдена — я з ним не спілкувався особисто ніколи, але я чув, він не раз говорив, що ми допомагатимемо Україні, й багато політиків Америки говорили. Незважаючи на те, хто буде президентом, Сполучені Штати нас підтримують.

Крім того, президент прокоментував запитання ведучого програми щодо ймовірного переслідування колишнього президента Петра Порошенка з боку чинної влади.

Чесно кажучи, я не впливаю на правоохоронні органи. Щоправда, із самого початку я їх збирав, новий склад, я їх збирав і говорив: «Будь ласка, немає своїх-чужих, всі олігархи мають жити за законом». Порошенко — один із цих олігархів.


Я вважаю, що всі рівні перед законом. Так має бути — і кримінальні справи, які є проти тих чи інших високопосадовців, кримінальні справи, які є проти бізнесменів, які вкрали гроші або, ймовірно, вкрали гроші, вони мають постати перед судом.

Володимир Зеленський

Володимир Зеленський

Президент України

Водночас Зеленський розповів, чому звільнили ексгенпрокурора Руслана Рябошапку разом із попереднім урядом лише через пів року після початку роботи. Також він застеріг чинну Генпрокурорку Ірину Венедіктову, що на неї може чекати те саме.

Володимир Зеленський
Володимир Зеленський
Президент України

Вони нікого не посадили. Вони могли не пересаджати всіх корупціонерів, я розумію, пів року — замало. Але мають бути кроки, ми маємо відповідати перед суспільством, якому ми пообіцяли, що будуть посадки. Ми це обіцяли.

І якщо зараз діючий Генпрокурор, новий Генпрокурор, якщо вона — це вона, жінка, професійна жінка — якщо вона до кінця року не покаже свого результату, їй я дам таку саму відповідь.

Президент висловився і щодо падіння свого рейтингу та розповів, що його єдина амбіція — щось змінити в Україні та залишитися в її історії.

Ви знаєте, щодо 73% — правда в тому, що це вирок був пану Порошенку. Щодо втрати рейтингів я вам сказав, що не чіпляюся за них. Але мені не все одно. Мені не все одно, коли кажуть, що я втратив чи впав.


Дивіться, усе дуже просто: у першому турі я переміг — десь 33% було. Зараз у мене ті самі цифри. А люди бачать, що я людина відкрита, я працюю 24/7, я роблю все заради країни.


Для мене нічого іншого не має значення, окрім того, щоб я просто щось зміг змінити. Зробити ключові зміни в Україні. І залишитися в історії своєї держави. Більше амбіцій у мене немає.

Володимир Зеленський

Володимир Зеленський

Президент України


Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини