Індонезія офіційно приєдналась до міжнародної організації БРІКС як повноправна держава-учасниця. Про це йдеться в заяві уряду Бразилії, повідомляє Reuters.
Бразилія, яка головує в блоці у 2025 році, заявила, що держави-члени консенсусом схвалили вступ Індонезії. Попередньо Джакарта отримала зелене світло від організації у 2023-му.
Однак тоді азійська країна попросила приєднатися після президентських виборів, що відбулися минулого року. Новообраний президент Прабово Субіанто вступив на посаду в жовтні 2024-го.
«Індонезія поділяє з іншими членами спільноти підтримку реформи інститутів глобального управління та робить позитивний внесок у поглиблення співпраці на Глобальному Півдні», — йдеться в заяві бразильського уряду.
Що відомо про організацію БРІКС
БРІКС — міжнародна організація найбільших за площею та населенням країн, що розвиваються. Декларативно група створена для збільшення інвестиційних можливостей, угруповання перетворилося на геополітичний блок країн, уряди яких щорічно зустрічаються на офіційних самітах і координують багатосторонню політику з 2009 року.
До держав-засновниць належать Бразилія, росія, Індія та Китай. Також у 2011 році приєдналася Південна Африка.
Іран, Єгипет, Ефіопія та Об’єднані Арабські Емірати вступили до блоку 1 січня 2024-го.
Наразі БРІКС налічує 9 членів, ще понад 40 країн висловлюють зацікавленість у приєднанні, а 15 країн подали заявки на членство.
Країни БРІКС вважаються головними геополітичними суперниками блоку G7 провідних розвинених економік. Зокрема, блок реалізує конкуруючі ініціативи, такі як:
- Банк розвитку БРІКС,
- Угода про непередбачувані резерви БРІКС,
- БРІКС ПЕЙ (аналог SWIFT),
- Спільна статистична публікація БРІКС,
- Резервна валюта БРІКС.