Голова СБУ Баканов виявився керівником іспанської фірми — «Схеми»

Іван Баканов. Фото: УНІАН

Іван Баканов. Фото: УНІАН

Голова Служби безпеки України Іван Баканов з 2015 року посідає керівну посаду в іспанській фірмі Nueva Tierra Verde Sociedad Limitadа, яку зареєстровано в провінції Жирона. Відповідно до антикорупційного законодавства, голова СБУ не може бути керівником приватної юридичної особи.

Актуальний витяг з реєстру юридичних осіб Іспанії свідчить про те, що Баканов і досі обіймає в цій компанії посаду одноосібного адміністратора, який уповноважений на всі дії від імені фірми, йдеться в програмі «Схеми: корупція в деталях».

Засновником Nueva Tierra Verde є кіпрська компанія Davegra LTD, власником якої є Андрій Яковлєв, автор «Студії Квартал-95», в якій працював Володимир Зеленський до президентства.

Компанія спеціалізується на зведенні будівель та операціях з нерухомістю, її статутний капітал складає 3 тис. євро. Однак чи веде фірма якусь діяльність, невідомо, бо вона не подає річних звітів. Через це Nueva Tierra Verde потрапила до списку порушників податкової інспекції Іспанії.

Водночас у держреєстрі юросіб у провінції Жирона підтвердили, що компанія є діючою і не вважається ліквідованою. Ба більше, адміністратор має усунути порушення і подати звіти. Згідно з іспанським законодавством, посада Баканова «administrador único» передбачає, що на нього покладено всі права та обов’язки щодо діяльності компанії.

Баканов відмовився від коментарів з цього приводу, однак пресслужба СБУ запевнила, що компанія офіційно припинила діяльність 2019 року. На аргумент про те, що компанія не значиться ліквідованою, а Баканов усе ще є її чинним керівником, в СБУ відповіли, що розбиратимуться в ситуації.

Контекст. 29 серпня минулого року Верховна Рада звільнила голову Служби безпеки України Василя Грицака. Після того парламент призначив новим главою СБУ в.о. голови спецслужби Івана Баканова.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини

Сенатори США пообіцяли запропонувати 1 червня нові санкції проти «Північного потоку – 2»

Очікується, що 1 червня сенатор-республіканець Тед Круз і демократ Джин Шахін внесуть на розгляд Конгресу нові санкції щодо газопроводу «Північний потік – 2», який Росія намагається добудувати самостійно. Про це повідомило Reuters.

Нацбанк за травень купив на міжбанку валюти на $661 млн і поповнив резерви

Національний банк у травні придбав на міжбанківському валютному ринку $660,6 млн. У квітні він купив в резерви $723,3, а продав – $445 млн.

США звинуватили Росію у постачанні контрафактної валюти для повстанців у Лівії

Держдепартамент США привітав вилучення урядом Мальти лівійської валюти на суму $1,1 млрд, надрукованій російським підприємством «Гознак» на замовлення «нелегітимною паралельної організації». Мальта оголосила про конфіскацію 26 травня.