Голова СБУ Баканов виявився керівником іспанської фірми — «Схеми»

Іван Баканов. Фото: УНІАН

Іван Баканов. Фото: УНІАН

Голова Служби безпеки України Іван Баканов з 2015 року посідає керівну посаду в іспанській фірмі Nueva Tierra Verde Sociedad Limitadа, яку зареєстровано в провінції Жирона. Відповідно до антикорупційного законодавства, голова СБУ не може бути керівником приватної юридичної особи.

Актуальний витяг з реєстру юридичних осіб Іспанії свідчить про те, що Баканов і досі обіймає в цій компанії посаду одноосібного адміністратора, який уповноважений на всі дії від імені фірми, йдеться в програмі «Схеми: корупція в деталях».

Засновником Nueva Tierra Verde є кіпрська компанія Davegra LTD, власником якої є Андрій Яковлєв, автор «Студії Квартал-95», в якій працював Володимир Зеленський до президентства.

Telegram Logo

Компанія спеціалізується на зведенні будівель та операціях з нерухомістю, її статутний капітал складає 3 тис. євро. Однак чи веде фірма якусь діяльність, невідомо, бо вона не подає річних звітів. Через це Nueva Tierra Verde потрапила до списку порушників податкової інспекції Іспанії.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Водночас у держреєстрі юросіб у провінції Жирона підтвердили, що компанія є діючою і не вважається ліквідованою. Ба більше, адміністратор має усунути порушення і подати звіти. Згідно з іспанським законодавством, посада Баканова «administrador único» передбачає, що на нього покладено всі права та обов’язки щодо діяльності компанії.

Баканов відмовився від коментарів з цього приводу, однак пресслужба СБУ запевнила, що компанія офіційно припинила діяльність 2019 року. На аргумент про те, що компанія не значиться ліквідованою, а Баканов усе ще є її чинним керівником, в СБУ відповіли, що розбиратимуться в ситуації.

Контекст. 29 серпня минулого року Верховна Рада звільнила голову Служби безпеки України Василя Грицака. Після того парламент призначив новим главою СБУ в.о. голови спецслужби Івана Баканова.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини