Голова Конституційного суду (КС) Олександр Тупицький у 2018 році став власником земельної ділянки в селищі Кореїз в анексованому Криму, оформивши договір купівлі-продажу за російським законодавством.
При цьому голова КС не відобразив цю інформацію в своїй декларації про майно і доходи, повідомляє «Радіо Свобода».
Ще до анексії Криму Росією Олександр Тупицький володів маєтком і землею під ним у Кореїзі поблизу Ялти. Але в 2018 році його власність приросла ще однією ділянкою. Про це свідчить офіційний документ, отриманий з Єдиного держреєстру нерухомості Російської Федерації.
У липні 2018 Олександр Тупицький оформив договір купівлі землі площею 126 кв. м у громадянина Росії Володимира Рісятова. Договір купівлі-продажу землі в Криму Тупицький оформив за законодавством Російської Федерації, його показала Федеральна служба державної реєстрації, кадастру і картографії Росії.
Глава КС не згадав цю власність ні в одній декларації. Така позиція є порушенням статті 366-1 Кримінального кодексу України. Саме цю статтю 27 жовтня Конституційний суд України на чолі з Олександром Тупицьким визнав, що не відповідає Конституції України.
Продавець ділянки Володимир Рісятов повідомив, що його ділянка, сусідня з ділянкою Тупицького, були неправильно розмежовані. Тому вони з Тупицьким домовилися оформити угоду купівлі-продажу за російським законодавством, хоча за фактом продажу не було.
Юристи пояснюють, що якщо суддя отримав у свою власність землю від іншої особи безкоштовно, за антикорупційним законодавством це може трактуватися як незаконний подарунок.
Довідка. За даними директора агентства нерухомості «Статус» (Ялта) Едуарда Кісса, ринкова вартість однієї сотки землі в Кореїзі коливається приблизно $5-$15 тис.
Контекст. КСУ під головуванням Тупицького 27 жовтня проголосував за визнання неконституційними окремих положень антикорупційного законодавства. В поданні зазначається, що закон «Про запобігання корупції» зобов'язує декларувати майно членів сім'ї. Зокрема, дітей, до досягнення ними повноліття, незалежно від місця їх проживання, а також будь-яких осіб, які спільно проживають і «мають взаємні права та обов'язки із суб'єктом».