Facebook Pixel

Forbes склав рейтинг нових мільярдерів, що з'явилися на тлі пандемії коронавірусу

Угур Шахін. Фото: скріншот

Угур Шахін. Фото: скріншот

Журнал Forbes виявив в 2020 році нових мільярдерів. Їхні статки зросли за рахунок того, що інвестори кинулися в компанії, що займаються розробкою вакцин, методів лікування, медичних пристроїв.

У свій рейтинг журнал включив 50 персон. Найбільш помітними новачками року є керівники та власники компаній, які створили дві поки найуспішніші вакцини від коронавірусу. Одна розроблена німецькою біотехнологічної фірмою BioNTech (проводиться спільно з Pfizer), а інша — американської Modernа. Це Угур Шахін і Стефан Бансель.

Стрімке зростання Moderna також призвело до появи ще двох мільярдерів, пов'язаних з нею: професора Гарварда Тімоті Спрінгера і вченого з Массачусетського технологічного інституту Роберта Лангера.

Telegram Logo

Для транспортування вакцин будуть потрібні мільярди скляних флаконів. Тому мільярдером став італієць Серджіо Стеванато, мажоритарний акціонер Stevanato Group, яка виробляє скляну упаковку для кількох десятків компаній по всьому світу.

Карл Хансен, генеральний директор канадської біотехнологічної компанії AbCellera, коштує $2,9 млрд після того, як його компанія стала публічною 11 грудня. У листопаді Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів схвалило методику лікування антитілами, розроблену AbCellera спільно з фармацевтичною гігантом Eli Lilly. Стан Августа Трендла, засновника і генерального директора контрактної дослідницької фірми Medpace (вона займається випробуваннями препаратів), оцінюється в $1,3 млрд завдяки майже 70% зростанню акцій компанії з початку року.

Нові магнати є вихідцями з 11 країн, але більшість з них (дві третини) живуть в Китаї. «Китайський» список очолює Ху Кун, голова правління виробника медичного обладнання Contec Medical Systems. Акції Contec зросли майже на 150% після IPO на тлі сильних зарубіжних продажів продукції, від пульсоксиметрів до апаратів вентилювання легенів.

Топ-5 рейтингу нових мільярдерів

  1. Угур Шахін ($4,2 млрд), співзасновник німецької біотехнологічної компанії BioNTech. Йому належать близько 17% акцій. З січня папери компанії подорожчали на 160%.
  2. Стефан Бансель ($4,1 млрд), глава американської біотехнологічної компанії Moderna. C початку року акції компанії зросли на 550%.
  3. Юань Ліпін ($4,1 млрд). Їй належить 24% акцій одного з провідних виробників вакцин в Китаї, Shenzhen Kangtai Biological Products. Вона отримала їх після розлучення зі своїм чоловіком, головою правління компанії. З початку року акції зросли на 90%.
  4. Ху Кун ($3,9 млрд), керівник Contec Medical Systems, яка виробляє медичне обладнання. У серпні компанія вийшла на біржу, після IPO акції зросли майже на 150%.
  5. Карл Хансен ($2,9 млрд), глава канадської біотехнологічної компанії AbCellera. Вона використовує штучний інтелект і машинне навчання для визначення найбільш перспективних методів лікування захворювань з використанням антитіл.

Додатково. Камала Харріс, яка в січні 2021 року може стати першою в історії жінкою на посаді віцепрезидента США, увійшла в топ-100 найвпливовіших жінок світу за версією журналу Forbes. У цей рейтинг вона потрапила вперше і піднялася в ньому відразу на третє місце, поступившись тільки канцлеру Німеччини Ангелі Меркель і голові Європейського центрального банку Крістін Лагард, які збереглі місця лідерів.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини