«Тіні забутих предків» відреставрували для великого екрану

«Тіні забутих предків» відреставрували для великого екрану. Афіша 1964 року

Уже 29 травня цього року у широкий прокат повертається стрічка, з якої почалося українське поетичне кіно. Фільм Сергія Параджанова «Тіні забутих предків» повертається на великі екрани в оновленій версії, розповідає Національна кіностудія художніх фільмів імені Олександра Довженка.

«Справжній скарб кіностудії імені Олександра Довженка — збережений, відреставрований, і тепер знову відкритий для нового покоління глядачів. Це треба дивитися не вдома, не на екрані телефона. Це — для великого екрану. Запрошуємо вас пережити цю історію знову — або вперше. Саме так, як її було задумано», — підкреслили на кіностудії.

Стрічка геніального Параджанова стала однією із найвпливовіших в історії українського кінематографа. Вона змінила хід культурного розвитку і залишається справжнім кінематографічним скарбом.

Дистрибʼютором картини є компанія Kinomania Film Distribution.

«Тіні забутих предків» — перлина поетичного кіно

У 1964 році Сергій Параджанов екранізував повість Михайла Коцюбинського «Тіні забутих предків». Трагічна історія кохання гуцульських Ромео і Джульєтти — Іванка і Марічки — захопила режисера.

Головним оператором фільму став Юрій Іллєнко, музику написав Мирослав Скорик.

Зйомки «Тіней» проходили у у селі Криворівня Верховинського району Івано-Франківської області і на його околицях, там, де Коцюбинський і написав свій твір. Велич полонин Гуцульщини, краса гуцульських традицій, чаклування мольфара, пристрасне кохання розкрились у фільмі завдяки новаторській роботі оператора і геніальній режисурі Параджанова.

Але перш за все цьому сприяли таланти юного Івана Миколайчука (Іван), для якого фільм став дебютом, яскрава краса Лариси Кадочникової (Марічка) і харизма Тетяни Бестаєвої (Палагна).

Читати на The Page