Facebook Pixel

«Тіні забутих предків» відреставрували для великого екрану

«Тіні забутих предків» відреставрували для великого екрану. Афіша 1964 року

«Тіні забутих предків» відреставрували для великого екрану. Афіша 1964 року

Уже 29 травня цього року у широкий прокат повертається стрічка, з якої почалося українське поетичне кіно. Фільм Сергія Параджанова «Тіні забутих предків» повертається на великі екрани в оновленій версії, розповідає Національна кіностудія художніх фільмів імені Олександра Довженка.

Quote«Справжній скарб кіностудії імені Олександра Довженка — збережений, відреставрований, і тепер знову відкритий для нового покоління глядачів. Це треба дивитися не вдома, не на екрані телефона. Це — для великого екрану. Запрошуємо вас пережити цю історію знову — або вперше. Саме так, як її було задумано», — підкреслили на кіностудії.

Стрічка геніального Параджанова стала однією із найвпливовіших в історії українського кінематографа. Вона змінила хід культурного розвитку і залишається справжнім кінематографічним скарбом.

Дистрибʼютором картини є компанія Kinomania Film Distribution.

«Тіні забутих предків» — перлина поетичного кіно

У 1964 році Сергій Параджанов екранізував повість Михайла Коцюбинського «Тіні забутих предків». Трагічна історія кохання гуцульських Ромео і Джульєтти — Іванка і Марічки — захопила режисера.

Головним оператором фільму став Юрій Іллєнко, музику написав Мирослав Скорик.

Зйомки «Тіней» проходили у у селі Криворівня Верховинського району Івано-Франківської області і на його околицях, там, де Коцюбинський і написав свій твір. Велич полонин Гуцульщини, краса гуцульських традицій, чаклування мольфара, пристрасне кохання розкрились у фільмі завдяки новаторській роботі оператора і геніальній режисурі Параджанова.

Але перш за все цьому сприяли таланти юного Івана Миколайчука (Іван), для якого фільм став дебютом, яскрава краса Лариси Кадочникової (Марічка) і харизма Тетяни Бестаєвої (Палагна).

Подякувати 🎉