Експерти простежать за виконанням «ArcelorMittal Кривий Ріг» програм щодо поліпшення екоситуації в регіоні

Фото: Дніпропетровська ОДА

Фото: Дніпропетровська ОДА

За виконанням меткомбінатом «ArcelorMittal Кривий Ріг» (АМКР) екопрограм щодо зменшення шкоди, яку підприємство завдає навколишньому середовищу, буде стежити спеціальна експертна група. До її складу увійдуть вчені, представники влади, підприємств та громадськості.

Про це повідомили у пресслужбі Дніпропетровської облдержадміністрації (ДОДА).

Про це йшлося під час наради щодо екологічної діяльності АМКР, яку провів голова ДОГА Олександр Бондаренко.

Telegram Logo

«Підприємство пообіцяло скласти відповідний графік, в якому визначить обсяг коштів для реалізації екологічних програм і чіткі терміни виконання кожного кроку», — зазначив голова ОДА.

Щоквартально незалежні експерти слідкуватимуть за виконанням покладених на завод зобов'язань.

Quote«За 14 років роботи компанії в Україні нам вдалося зменшити обсяг викидів в атмосферу на 50%. Однак розуміємо, що треба зробити ще більше», – сказав в. о. генерального директора підприємства Олександр Іванов.

В обладміністрації також підкреслили, що, зважаючи на світову практику, зазвичай підприємства інвестують в екопрограми від 10% до 20% власного прибутку.

Контекст

  • «ArcelorMittal Кривий Ріг» кілька разів відвідувала з перевірками СБУ. Проблеми на підприємстві почалися після того, як президент розкритикував його за невиконання у строки зобов'язання щодо поліпшення екологічної ситуації в регіоні і закликав надати адресну фінансову підтримку тим людям, які постраждали від шкідливих викидів в атмосферу.
  • Після цього СБУ відкрила кримінальне провадження щодо «ArcelorMittal Кривий Ріг» за забруднення навколишнього середовища за ст. 441 Кримінального кодексу (екоцид).
  • Наприкінці липня топменеджери «Арселорміттал Кривий Ріг» зустрілися із Зеленським і провели переговори з представниками Офісу президента, обговоривши можливості поліпшення екологічної ситуації та впровадження соціальних проєктів у Кривому Розі. Домовилися про деякі кроки, зокрема про подальшу модернізацію комбінату, впровадження ініціатив щодо зниження навантаження на навколишнє середовище і програму корпоративної соціальної відповідальності.
  • У жовтні президент України Володимир Зеленський розповів, що домовився з «ArcelorMittal Кривий Ріг» про будівництво в Кривому Розі онкоцентру за 400 млн грн. За його словами, завод також пообіцяв дотримуватися у виробництві більш вимогливих екологічних норм. А до 2023 року на підприємстві буде повністю оновлено обладнання на менш забруднююче.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини

Як можна зупинити «Північний потік-2» — найбільш ефективні дії України

Щоб ефективно протистояти завершенню будівництва газопроводу «Північний потік-2» Україні та її союзникам необхідно застосовувати Міжнародне морське право.

Україна відновила історичний рекорд щодо експорту зернових — Мінекономіки

За даними Держмитслужби 2019/2020 маркетинговий рік завершився новим історичним рекордом — на зовнішні ринки поставлено 57,2 млн тонн зернових, зернобобових та борошна.

«Социс» показав рейтинг Зеленського та партій

Якби вибори в Україні відбулися найближчим часом, то за президента Володимира Зеленського проголосували б 36,6% з тих, хто пішов би на вибори. За лідера партії «Європейська солідарність» Петра Порошенка — майже 21%.